Klientu portāls elektrum.lv

AS "Latvenergo" termoelektrostacijas

Modernizētās AS "Latvenergo" TEC koncerns pamatā darbina augsti efektīvā koģenerācijas režīmā atbilstoši siltumenerģijas pieprasījumam, kas savukārt atkarīgs no laikapstākļiem un apkures sezonas ilguma. Elektroenerģijas izstrādi TEC ietekmē arī tirgus apstākļi – elektroenerģijas pieprasījums, gāzes un CO2 kvotu cena.

AS "Latvenergo" TEC darbība ir elastīgi pielāgojama elektroenerģijas tirgus apstākļiem un garantē Latvijai būtiskas elektroenerģijas bāzes jaudas. Abas termoelektrostacijas var gandrīz pilnībā nodrošināt Latvijas elektroenerģijas patēriņu situācijās, kad kādu apstākļu dēļ ir ierobežots elektroenerģijas imports no ārvalstīm. 2018.gadā abām ražotnēm bija ļoti būtiska loma elektroenerģijas pieprasījuma nodrošināšanā, jo sausie laikapstākļi ievērojami samazināja ūdens enerģijas izstrādi gan Latvijā, gan visā Nord Pool reģionā un reģionālajos starpsavienojumos bija vērojams jaudu iztrūkums. Pārskata gadā TEC saražojušas ap 2,6 TWh elektroenerģijas. Tas ir par 87% vairāk nekā iepriekšējā gadā un veido 52% no kopējā koncernā saražotā elektroenerģijas daudzuma.

TEC-1 un TEC-2 saražotās siltumenerģijas apjoms 2018.gadā ir 2 TWh, kas ir par 15% mazāk nekā gadu iepriekš. Samazinājumu ietekmēja konkurences palielināšanās siltumenerģijas tirgū – 2017.gada beigās un 2018.gada sākumā AS "Latvenergo" TEC siltuma zonās darbu uzsāka četri jauni siltuma ražotāji. Saražotā siltumenerģija tiek pārdota par regulētiem tarifiem AS "Rīgas siltums".

 • TEC-1

  TEC-1  
  Sākusi darbu 1958.gadā
  Elektriskā jauda 144 MW
  Siltuma jauda 493 MW
  Enerģijas avots dabasgāze

   

  TEC-1 pilnībā rekonstruēta 2005.gadā. Stacijā tiek ekspluatētas divas gāzes turbīnas, viena tvaika turbīna un trīs ūdenssildāmie katli.

  2018.gadā TEC-1 saražotas 643 GWh elektroenerģijas un 1 105 GWh siltumenerģijas.

 • TEC-2

  TEC-2  
  Sākusi darbu 1973.gadā
  Elektriskā jauda 832 MW (koģenerācijas režīmā)
  881 MW 
  (kondensācijas režīmā)
  Siltuma jauda 1124 MW
  Enerģijas avots dabasgāze

   

  2006.–2013. gadā veikta divu energobloku rekonstrukcija. Šobrīd TEC-2 ir modernākā un efektīvākā kombinētā cikla termoelektrostacija Baltijā. Stacijā tiek ekspluatēti divi kombinētā cikla gāzes turbīnas bloki un pieci ūdenssildāmie katli.

  2018.gadā TEC-2 saražotas 2001 GWh elektroenerģijas un 899 GWh siltumenerģijas.

   

  “Siltuma akumulācijas sistēmas izveidošana AS “Latvenergo” ražotnē TEC-2” 

Personas datu apstrāde         Sīkdatņu politka      © AS "Latvenergo" mājas lapas satura kopēšana un pārpublicēšana komerciālos nolūkos ir aizliegta. Citējot atsauce obligāta.