Klientu portāls elektrum.lv

Liepājas enerģija


 

AS "Latvenergo" ir SIA "Liepājas enerģija" 51% kapitāldaļu turētāja. SIA "Liepājas enerģija" nodrošina siltumenerģijas ražošanu, pārvadi, sadali un pārdošanu Liepājas pilsētā, kā arī elektroenerģijas ražošanu koģenerācijas režīmā.

Liepājas ražotņu kopējā uzstādītā siltuma jauda ir 221 MW, tajā skaitā uzstādītā jauda ar atjaunīgo kurināmo – šķeldu – 40 MW. Savukārt uzstādītā elektriskā jauda ir 6 MW. 2017.gadā Liepājas ražotnes saražoja 258 GWh siltumenerģijas un 48 GWh elektroenerģijas.

Ar ES Kohēzijas fonda līdzfinansējumu Liepājas ražotnēs ir izbūvētas jaunas ģenerējošās jaudas, ļaujot palielināt biomasas patēriņa īpatsvaru kurināmā bilancē: līdz 2010.gadam tas bija 0%, bet 2017.gadā 62%. Pēdējo gadu laikā, veicot Liepājas pārvades un sadales siltumtīklu rekonstrukciju, ir izdevies ievērojami samazināt siltumenerģijas zudumus. Zudumu rādītājs, kas 2013.gadā bija 15,4%, 2017.gadā sasniedz 12,7%.

Personas datu apstrāde         Sīkdatņu politka      © AS "Latvenergo" mājas lapas satura kopēšana un pārpublicēšana komerciālos nolūkos ir aizliegta. Citējot atsauce obligāta.