Klientu portāls elektrum.lv

Ražošana

                           

 

Latvenergo koncerns ir videi draudzīgs Latvijas vadošais elektroenerģijas un siltumenerģijas ražotājs – tā elektrostacijas nodrošina apmēram 90% no kopējā valstī saražotā elektroenerģijas daudzuma, kas ir vairāk nekā puse no Latvijai nepieciešamās elektroenerģijas.

Latvenergo koncernam ir sabalansēts enerģijas ražošanas portfelis, ko pamatā veido hidroelektrostacijas (HES) un augsti efektīvas termoelektrostacijas (TEC). Lielāko daļu elektroenerģijas un siltumenerģijas saražo trijās Daugavas HES un divās Rīgas TEC. Tāpat enerģijas izstrādi veic Liepājas ražotnēs, Aiviekstes HES, Ainažu VES un Ķeguma katlumājā.  

Latvenergo koncerna ražotnēs uzstādīto ģeneratoru kopējā elektriskā jauda 2017. gada beigās ir  2 569  MW, bet uzstādīto siltumenerģiju ģenerējošo iekārtu siltuma jauda – 1 842 MW. 2017. gadā koncerns saražojis 5 734 GWh elektroenerģijas un 2 612 GWh siltumenerģijas.

Personas datu apstrāde         Sīkdatņu politka      © AS "Latvenergo" mājas lapas satura kopēšana un pārpublicēšana komerciālos nolūkos ir aizliegta. Citējot atsauce obligāta.