Klientu portāls elektrum.lv

Nodarbības muzejā

Izglītības nodarbība bērniem „Elektrodrošības stunda muzejā” 

Mērķauditorija: 1. - 4. klašu skolēni

Nodarbība skolēniem sniedz pamatzināšanas par elektrodrošību un veicina izpratni par rīcību dažādās ar elektrību saistītās situācijās, drošības nosacījumu apguves un ievērošanas nepieciešamību ikdienā. Praktiskās nodarbības laikā bērni noskatās arī muzikālo klipu „Elektrība ir īsta.” Klipa veidošanā izmantoti Drošības nedēļas kampaņas laikā iesūtītie bērnu zīmējumi. Skolēni saņem darba burtnīcu ar noderīgu informāciju un izziņu rosinošiem uzdevumiem.

Izglītības nodarbība "Ķeguma spēkstacijas būvgaita caur Eduarda Krauca fotoobjektīvu"

Mērķauditorija: 5.- 12.klašu skolēni, studenti

5.-12.klašu skolēniem, studentiem un citiem interesentiem nodarbība sniegs iespēju iegūt jaunas zināšanas par Ķeguma spēkstacijas – 20.gs. pirmās puses lielākā industriālā objekta Latvijā un Baltijā celtniecību, ko fotogrāfijās un kinohronikās dokumentējis E.Kraucs.  Lai veicinātu izpratni par fotogrāfiju kā vēstures notikumu liecinieci – dokumentārā mantojuma vērtību, nodarbības dalībnieki iemācīsies kā senā fotogrāfijā nolasīt ietverto informācijas daudzveidību un fotogrāfa vēstījumu nākotnei.

Nodarbības gaitā būs iespēja iepazīties ar fotogrāfijas tehniku attīstību pasaulē un Latvijā, aplūkojot dažādos laikos izmantotus foto un filmu aparātus, fotonegatīvus un fotogrāfijas, un noskatīties E.Krauca veidoto 20.gs. 30.gadu skaņu kinohroniku fragmentus par Ķeguma spēkstacijas celtniecību. Kinohroniku oriģinālus glabā  Latvijas Valsts Kinofotofonodokumentu arhīvs Rīgā.      

Izglītības nodarbība  „Kā tapa Latvenergo hidroelektrostacijas" 

Mērķauditorija: 6. - 12. klašu skolēni, studenti un citi interesenti

Izglītojošā nodarbība  sniedz vispārīgu ieskatu par hidroenerģētikas pirmsākumiem Latvijā, par AS „Latvenergo”  hidroelektrostacijām, to celtniecības vēsturi, darbības principiem, akcentējot videi draudzīgas elektroenerģijas ražošanu.

Izglītojošās nodarbības saturu bagātina videomateriāls no Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva – videoprezentācija ar kinohroniku fragmentiem par „Latvenergo” hidroelektrostaciju – Ķeguma, Pļaviņu un Rīgas HES celtniecību.


Nodarbības piedāvājam:

Enerģētikas muzejā Ķegumā, Ķeguma prospektā 7/9, Ķeguma novadā, tālrunis 27897835

Enerģētikas muzeja krātuvēs Rīgā, Andrejsalā, Andrejostas ielā 19, tālrunis 29150614

muzejs@latvenergo.lv

Nodarbības ir bez maksas.

Lūdzam pieteikties 3 dienas pirms plānotā apmeklējuma!

© AS "Latvenergo" mājas lapas satura kopēšana un pārpublicēšana ir aizliegta.