Klientu portāls elektrum.lv

"Ar vilcienu uz muzeju!"

Piedāvājam skolēnu grupām apmeklēt Latvenergo koncerna Enerģētikas muzeju Ķegumā - vilcienu biļetēm līdz Ķeguma dzelzceļa stacijai šī projekta ietvaros tiek piemērota 50% atlaide (50% atlaide tiek piešķirta pilnas cenas vienreizējai braukšanas biļetei)!

Latvenergo koncerna Enerģētikas muzejam, sadarbojoties ar AS “Pasažieru vilciens”, ir tapis sociāli atbildīgs projekts “ Kāp vilcienā un dodies iepazīt enerģētikas vēsturi Ķegumā un energoefektivitāti Jūrmalā!”.

Projekta ietvaros Latvijas skolēniem tiek piedāvāts brauciens (turp vai turp-atpakaļ) ar vilcienu uz Ķegumu, piešķirot vilciena biļetēm 50% atlaidi, kā arī Muzeja apmeklējums gida pavadībā, ekspozīcijās un izstādēs iepazīstot Latvijas elektroenerģētikas vēstures liecības – dokumentāro un industriālo mantojumu un atbilstoši vecuma grupai ir iespēja piedalīties kādā no muzeja piedāvātajām  izglītojošām  nodarbībām:

 • “Elektrodrošības stunda muzejā”
  Nodarbība 1. – 4. klašu skolēniem sniegs pamatzināšanas par elektrodrošību un veicinās izpratni par rīcību dažādās ar elektrību saistītās situācijās.
   
 • “Kā tapa Latvenergo hidroelektrostacijas”
  Nodarbība 6. – 12. klašu skolēniem sniegs vispārēju ieskatu par hidroenerģētikas vēstures pirmsākumiem Latvijā, par Latvenergo hidroelektrostacijām, to celtniecības vēsturi un darbības principiem.
   
 • “ Ķeguma spēkstacijas būvgaita caur Eduarda Krauca fotoobjektīvu”
  Nodarbība 5. – 12. klašu skolēniem sniegs iespēju iegūt jaunas zināšanas par Ķeguma spēkstacijas – 20. gadsimta pirmās puses lielākā industriālā objekta Latvijā un Baltijā celtniecību, ko fotogrāfijās un kinohronikās dokumentējis E. Kraucs.

Muzeja apmeklējums un nodarbības ir bez maksas.

Enerģētikas muzeja adrese: Ķegumā, Ķeguma prosp.7/9, Ķeguma HES – 2 teritorijā

Muzeja darba laiks:

no novembra līdz aprīlim (ieskaitot):
O., T., C., P.  9.00 – 17.00

No maija līdz oktobrim (ieskaitot):
O., T., C., P., S., Sv. 9.00 – 17.00

Šis pakalpojums būs pieejams līdz 2016/ 2017 mācību gada beigām, iepriekš piesakoties pa tālruni 65010355, kā arī sūtot pieteikumus elektroniski – muzejs@latvenergo.lv

© AS "Latvenergo" mājas lapas satura kopēšana un pārpublicēšana ir aizliegta.