Klientu portāls elektrum.lv

Enerģētikas muzejs

Enerģētikas muzejs ir ilgtspējīga Latvijas elektroenerģētikas un Latvenergo koncerna dokumentārā un industriālā mantojuma vērtību kultūrvide, kas sekmē izpratni par nozares vēsturi un tās nozīmi Latvijā, veicina sabiedrības radošuma un inovatīvo spēju attīstību, vienlaikus īstenojot koncerna korporatīvās sociālās atbildības virzienus.

2016. gadā  Enerģētikas muzejs ir ieguvis Valsts akreditēta muzeja statusu. Akreditācija apliecina, ka Enerģētikas muzejs darbojas atbilstoši Muzeju likumam un MK 27.06.2006. noteikumiem Nr.532 „Muzeju akreditācijas noteikumi”, un  spēj nodrošināt enerģētikas mantojuma ilgtspējīgu saglabāšanu.

Muzeja pastāvīgā ekspozīcija un izstādes atrodas Ķegumā un ir izvietotas autentiskā vidē, Daugavas kreisajā krastā- Ķeguma HES-2 teritorijā, savukārt Pļaviņu HES vēstures ekspozīcija atrodas Pļaviņu HES (Aizkrauklē), bet muzeja daudzveidīgais krājums glabājas Rīgā, krātuvēs Andrejsalā.

Ikviens interesents muzejā var gūt jaunas zināšanas par Latvijas enerģētikas vēsturi un enerģētikas lomu tautsaimniecībā, labklājības un pievilcīgas dzīves telpas attīstībā, kā arī atklāt Latvenergo koncerna industriālā un dokumentārā mantojuma unikalitāti.

Viens no tā piemēriem ir pasaules mērogā unikāla kolekcija - ievērojamā Latvijas skaņu kinohroniku aizsācēja, kinooperatora un fotogrāfa Eduarda Krauca (1898.-1977.) stikla plašu fotonegatīvi par Ķeguma spēkstacijas celtniecību, kas iekļauta UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajā reģistrā.

Piedāvājam:

  • Ekskursijas ekspozīcijās, izstādēs un krātuvēs;
  • Ekskursijas Ķeguma HES un Pļaviņu HES ražotnēs;
  • Konsultācijas par elektroenerģētikas vēstures jautājumiem;
  • Izglītojošas muzejpedagoģiskas programmas skolēniem.

Ieeja muzejā ir bez maksas.

Iepazīties ar muzeju var gan individuāli, gan grupās. Organizētajās grupu ekskursijās, kurās ir vairāk kā 10 dalībnieki, nepieciešams iepriekš atsūtīt grupas dalībnieku  sarakstu. Dodoties ekskursijā, lūdzu ņemiet līdzi personu apliecinošu dokumentu! Ieejot ražošanas objekta teritorijā, apsardzes darbiniekiem ir tiesības lūgt jums to uzrādīt.

Pieteikties ekskursijai

© AS "Latvenergo" mājas lapas satura kopēšana un pārpublicēšana ir aizliegta.