Klientu portāls elektrum.lv

Eduarda Krauca fotonegatīvu uz stikla pamatnes kolekcija – Ķeguma spēkstacijas celtniecības gaita 1936.-1940.

Kolekcija ataino Ziemeļeiropā un Baltijas reģionā unikālas inženiertehniskās būves – Ķeguma spēkstacijas celtniecības gaitu laika posmā no 1936. gada septembra līdz 1940. gada jūlijam.
Ķeguma spēkstacijai ir izcila nozīme Latvijas vēsturē. Tā bija vērienīgākā  inženiertehniskā būve visā Baltijas reģionā starpkaru periodā (19181940) un kalpoja kā valsts un tautas pašapziņas simbols, kura finansēšanā un celtniecībā iesaistījās tūkstoši cilvēku no visas Latvijas.

Ķeguma spēkstacija ir arī Latvijas vienotas energosistēmas un Latvenergo koncerna izveides aizsācēja, kas pavēra ceļu straujai tautsaimniecības attīstībai, Latvijas novadu elektrificēšanai un iedzīvotāju labklājības līmeņa nodrošināšanai, līdz ar to kļūstot par Latvijas vēstures 20. gadsimta zīmi un vērtību gan industriālā, gan sabiedrības sociālajā un labklājības jomā.

E. Krauca kolekcija ir unikāla un neaizstājama gan kā vēsturiskā notikuma – Ķeguma spēkstacijas celtniecības gaitas hronoloģisks atainojums, gan kā 20. gadsimta  fotogrāfa E. Krauca profesionālās darbības izcils piemērs. Autora profesionalitāte nodrošinājusi tēmas izvērsumu, saturam atbilstošas kompozīciju formas izvēli un konsekventu komunikācijas stila lietojumu. Ķeguma spēkstacijas būvniecības fotofiksācija ir nozīmīgs 20. gadsimta dokuments gan attēlotā fakta, gan laikmeta aspektā.

Ar kolekciju var iepazīties izstādē Ķegumā, bet oriģinālus apskatīt Rīgā, muzeja krātuvē Andrejsalā, Andrejostas ielā 19.

Personas datu apstrāde         Sīkdatņu politka      © AS "Latvenergo" mājas lapas satura kopēšana un pārpublicēšana komerciālos nolūkos ir aizliegta. Citējot atsauce obligāta.