Klientu portāls elektrum.lv

UNESCO kolekcija

UNESCO programma "Pasaules atmiņa" dibināta 1992. gadā ar mērķi apzināt pasaules vēsturei nozīmīgu dokumentāro mantojumu – dokumentus, kas pierakstīti, zīmēti, gravēti vai kā citādi fiksēti uz informācijas nesēja un ataino pasaules vēsturi. Šī ir trausla un izzūdoša pasaules atmiņas daļa, tāpēc programma nodrošina tās saglabāšanu un aizsardzību, veicina tās pieejamību un izpēti.

2009. gadā izveidots programmas "Latvijas nacionālais reģistrs". Tā mērķis apzināt Latvijas vēsturei nozīmīgu dokumentāro mantojumu, veicinot tā saglabāšanu, pieejamību, pētniecību un atpazīstamību.

2009. gada novembrī Eduarda Krauca fotonegatīvu uz stikla pamatnes kolekcija "Ķeguma spēkstacijas celtniecības gaita 1936.–1940.", ko glabā Latvenergo koncerna Enerģētikas muzejs, iekļauta UNESCO programmas "Pasaules atmiņa" Latvijas nacionālajā reģistrā.

Kolekcija ietver 1736 stikla plašu fotonegatīvus, kas stāsta par Ķeguma spēkstacijas celtniecību un ir līdz šim Eiropā vienīgā zināmā kāda būvobjekta tik vērienīga fotodokumentācija.

Vairāk informācijas par kolekciju

UNESCO programmas "Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajā reģistrā 2009. gadā iekļautās E. Krauca fotonegatīvu uz stikla pamatnes kolekcijas "Ķeguma spēkstacijas celtniecības gaita 1936.–1940." ir pieejamas Pasaules digitālajā bibliotēkā, veicinot Latvijas un Latvenergo vārda atpazīstamību arī pasaules kultūrtelpā.

Vairāk informācijas par kolekcijas izlasi Pasaules digitālajā bibliotēkā

Citi informācijas avoti:
www.atmina.unesco.lv
www.unesco.lv
www.wdl.org

Personas datu apstrāde         Sīkdatņu politka      © AS "Latvenergo" mājas lapas satura kopēšana un pārpublicēšana komerciālos nolūkos ir aizliegta. Citējot atsauce obligāta.