Klientu portāls elektrum.lv

Izglītojošās nodarbības

Izglītojoša nodarbība "Elektrodrošības stunda"

Mērķauditorija: 1.–4. klašu skolēni.

Nodarbība skolēniem sniedz pamatzināšanas par elektrodrošību un veicina izpratni par rīcību dažādās ar elektrību saistītās situācijās, drošības nosacījumu apguves un ievērošanas nepieciešamību ikdienā. Nodarbības laikā bērni noskatās arī muzikālo klipu "Elektrība ir īsta". Klipa veidošanā izmantoti Drošības nedēļas kampaņas laikā iesūtītie bērnu zīmējumi. Skolēni saņem darba burtnīcu ar noderīgu informāciju un izziņu rosinošiem uzdevumiem.

 

Izglītojoša nodarbība "Ķeguma spēkstacijas būvgaita caur Eduarda Krauca fotoobjektīvu”

Mērķauditorija: 5.–12. klašu skolēni, studenti un citi interesenti.

Nodarbība sniedz izsmeļošu izklāstu par Ķeguma spēkstacijas – 20. gs. pirmās puses lielākā industriālā objekta Latvijā un Baltijā – celtniecību, ko fotogrāfijās un kinohronikās dokumentējis Eduards Kraucs. Lai veicinātu izpratni par fotogrāfiju kā vēstures notikumu liecinieci un dokumentārā mantojuma vērtību, nodarbības dalībnieki vingrināsies, kā senā fotogrāfijā nolasīt ietverto informācijas daudzveidību un fotogrāfa vēstījumu nākotnei.

Nodarbības gaitā ir iespēja iepazīties ar fotogrāfijas tehnikas attīstību pasaulē un Latvijā, aplūkojot dažādos laikos izmantotus foto un filmu aparātus, fotonegatīvus un fotogrāfijas, un noskatīties E. Krauca veidoto 20. gs. 30. gadu skaņu kinohroniku fragmentus par Ķeguma spēkstacijas celtniecību. Kinohroniku oriģinālus glabā  Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvs Rīgā.

 

Izglītojoša nodarbība "Kā tapa Latvenergo hidroelektrostacijas”

Mērķauditorija: 6.–12. klašu skolēni, studenti un citi interesenti.

Izglītojošā nodarbība sniedz vispārīgu ieskatu hidroenerģētikas pirmsākumos Latvijā, par AS „Latvenergo” hidroelektrostacijām, to celtniecības vēsturi, darbības principiem, akcentējot videi draudzīgas elektroenerģijas ražošanu ar ūdens palīdzību.

Izglītojošās nodarbības saturu bagātina videomateriāls no Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva – videoprezentācija ar kinohroniku fragmentiem par Latvenergo hidroelektrostaciju – Ķeguma, Pļaviņu un Rīgas HES celtniecību.

 

Nodarbība „Rīgas elektroapgādes vēsture 19.gadsimta beigās - 20.gadsimta pirmajā pusē” 

Mērķauditorija: 6.–12. klašu skolēni un citi interesenti.

Nodarbība sniegs informāciju par elektroapgādes pirmajiem soļiem Rīgā 19. gadsimta beigās, kā arī par elektroenerģētikas straujo attīstību 20. gadsimta pirmajā pusē, izvirzot Rīgu līdera pozīcijās Baltijas valstu lielāko pilsētu vidū.

 

Nodarbības ir bezmaksas.

Nodarbības piedāvājam:

  • Enerģētikas muzejā Ķegumā, Ķeguma prospektā 7/9, Ķeguma novadā, tālrunis: 27897835;
  • Enerģētikas muzeja krātuvēs Rīgā, Andrejsalā, Andrejostas ielā 19, tālrunis: 29150614.

E-pasts: muzejs@latvenergo.lv

Lūdzam pieteikties vismaz 3 dienas pirms plānotā apmeklējuma!

© AS "Latvenergo" mājas lapas satura kopēšana un pārpublicēšana ir aizliegta.