Klientu portāls elektrum.lv

Enerģētikas muzeja krātuves

Enerģētikas muzeja krātuves ierīkotas Rīgā, Andrejsalā, Andrejostas ielā 19 – arhitekta Karla Felsko projektētajā ēkā, kur kādreiz mitinājās līdzās esošās Rīgas pilsētas pirmās elektrostacijas inženieri ar savām ģimenēm.

Krātuvēs glabājas ļoti plašs enerģētikas nozares mantojums. Šeit klātienē apmeklētāji var iepazīties gan ar fotogrāfa un kinooperatora Eduarda Krauca stikla plašu fotonegatīvu kolekcijas par Ķeguma spēkstacijas būvgaitu oriģināliem, gan apskatīt daudzveidīgus elektromontieru darbarīkus, kāpšļus, drošības jostas, ķiveres, dažādas mērierīces, uzskaites aparātus, tai skaitā rūpnīcā VEF ražotos elektroenerģijas skaitītājus, plašu izolatoru kolekciju, kuras interesantākie priekšmeti ir vairāk nekā 100 gadus vecie Kuzņecova porcelāna un fajansa fabrikā Rīgā ražotie augstsprieguma izolatori. Aplūkojams arī Latvijas enerģētikas pirmsākumu dokumentāls liecinieks – 1902.–1903. gadā izstrādātais un dzīvē īstenotais Rīgas pilsētas pirmās elektrostacijas un pilsētas elektrotīkla izveides projekta oriģināls, ko savulaik izstrādājis slavenais vācu inženieris Oskars fon Millers.

Krātuvēs glabājas arī saistoša vēsturisku sadzīves elektroierīču kolekcija, kas rada nostalģiskas izjūtas tiem, kuri piedzīvojuši padomju laikus, un izbrīnu bērnu un jauniešu sejās. Kolekcijā aplūkojamas tādas nu jau par retro kļuvušas elektropreces kā, piemēram, veļas mašīna Rīga-60, matu žāvētāji, radio aparāti, putekļsūcēji, rūpnīcas "Straume" ražotie mikseri un kafijas dzirnaviņas, elektriskie gludekļi, vieni no pirmajiem datoriem un citas pazīstamas un nesenā pagātnē lietotas elektroierīces.

Darba laiks:
trešd. – cet. 10.00 –17.00
piekt. 10.00 −16.00

tālrunis: +371 28022920

Lūdzam pieteikties vismaz 3 darba dienas pirms plānotā apmeklējuma!

Pieteikties ekskursijai

Personas datu apstrāde         Sīkdatņu politka      © AS "Latvenergo" mājas lapas satura kopēšana un pārpublicēšana komerciālos nolūkos ir aizliegta. Citējot atsauce obligāta.