Klientu portāls elektrum.lv

Pļaviņu HES ražotne un vēstures ekspozīcija

   Latvenergo koncerna 80. jubilejas ietvaros 2019. gada 18. maijā atklāta Pļaviņu hidroelektrostacijas (HES) vēstures modernizēta ekspozīcija Enerģētiķu ielā 2, Aizkrauklē.

   Ekspozīcija "Pļaviņu hidroelektrostacija – lielākā elektroenerģijas ražotne Latvijā" ir moderna, interaktīva, zinātkāri veicinoša, kurā ar digitālo tehnoloģiju palīdzību apmeklētājiem ir iespēja iepazīt Pļaviņu HES no celtniecības sākuma 1961. gadā līdz izaugsmei par lielāko elektroenerģijas ražotni Latvijā, kā arī izzināt stacijas darbību un kā top elektrība.

   Ekspozīcijā apskatāms turbīnas modelis, ko speciāli izgatavoja turbīnu darbības pārbaužu veikšanai Pļaviņu HES hidroagregātu Nr.1 un Nr.3 rekonstrukcijas projekta gaitā 2014. gadā.Eksponētais ūdenslīdēja tērps izmantots, lai veiktu hidrotehnisko būvju uzraudzību un remontus. Šāda tipa tērpi lietoti no 1965. līdz pat 1996. gadam, veicot zemūdens darbus ne tikai Pļaviņu HES, bet arī Ķeguma HES un Rīgas HES.

   Apskatāmas unikālas ierīces, tostarp batometrs, ūdens caurplūdes un līmeņu mērierīces, temperatūras un spiediena devēji, kuras izmantotas hidrobūvju drošības uzraudzībai. Ekspozīcijā redzami arī vēsturiskie elektroenerģijas skaitītāji. Mūsdienās, kad AS "Sadales tīkls" plaši ievieš viedās elektroenerģijas uzskaites ierīces, skaitītājs ar rotējošo disku jau kļūst par  pagātni.

   Otrdienās, trešdienās, ceturtdienās un piektdienās, iepriekš piesakoties www.latvenergo.lv, kopā ar Pļaviņu HES vēstures ekspozīcijas apskati tiek piedāvāta ekskursija ražotnē, kuras maršrutā ietilpst lejasbjefa skatu laukums, mašīnzāles apskate un augšbjefa skatu laukuma apmeklējums, no kura skatam paveras ūdenskrātuve un dambis.

           

Darba laiks

Pļaviņu HES  ražotnes un vēstures ekspozīcija
iepriekš piesakoties www.latvenergo.lv
otrdienās, trešdienās un ceturtdienās  9.00 – 17.00
piektdienās  9.00 – 16.00
svētdienās un pirmdienās slēgts

Pļaviņu HES vēstures ekspozīcija
bez iepriekšējas pieteikšanās
sestdienās 9.00 – 17.00

tālrunis: +371 65110309

Personas datu apstrāde         Sīkdatņu politka      © AS "Latvenergo" mājas lapas satura kopēšana un pārpublicēšana komerciālos nolūkos ir aizliegta. Citējot atsauce obligāta.