Klientu portāls elektrum.lv

Ekspozīcija Ķegumā

Enerģētikas muzeja pastāvīgā ekspozīcija "Elektroenerģētikas attīstība Latvijā" izveidota Latvijas enerģētikai ļoti zīmīgā vietā – Ķegumā. Tieši šeit 1939. gadā, iedarbinot pirmo Ķeguma spēkstacijas turbīnu, tika likts pamats Latvijas vienotas energosistēmas izveidei. Autentiskā vide, kurā izvietota ekspozīcija – Ķeguma HES-2 teritorija Daugavas kreisajā krastā – paver elpu aizraujošu skatu pāri Daugavai uz vēsturisko spēkstaciju un tās turbīnu mutuļoto upes ūdeni.

Ekspozīcija sniedz ieskatu Latvijas enerģētikas vēstures liecībās – elektroenerģijas ražošanas, pārvades un sadales attīstībā, iepazīstinot ar Daugavas hidroelektrostaciju celtniecības vēsturi, darbību un attīstības tendencēm Latvijā, ar elektrolīniju būvi, elektromontiera darba veikšanai nepieciešamo aprīkojumu un daudz ko citu.

Brīvdabā apskatāmi lielgabarīta industriālie eksponāti – 1939. gadā uzstādītā Ķeguma spēkstacijas turbīna, Pļaviņu HES turbīnas daļa, 110 kV un 20 kV brīvgaisa komutācijas un citas tehnoloģiskās iekārtas.

Ekspozīcijas apmeklētājiem ir pieejama mobilā lietotne "Enerģētikas muzeja mobilais gids" (video). Mobilā lietotne veic gida funkcijas, jo muzeja pastāvīgās ekspozīcijas 21 eksponāts ir papildināts ar digitālu saturu – vēsturiskiem video sižetiem, fotogrāfijām un interesantiem faktiem, lai bagātinātu  muzeja apmeklētāju zināšanas, ļaujot padziļināti iepazīt ekspozīciju. Tagad ikviens muzeja apmeklētājs, patstāvīgi līdzdarbojoties ar savu viedierīci, var iegūt papildu informāciju par interesantākajiem eksponātiem, kas apskatāmi gan muzeja, gan brīvdabas  ekspozīcijās. Mobilā lietotne "Enerģētikas muzeja mobilais gids" ir pieejama tikai muzeja teritorijā Ķegumā uz viedierīcēm – iOS vai Android veida telefoniem, vai planšetdatoriem. Muzeja apmeklējuma laikā interesentiem uz vietas tiek piedāvāta viedierīce, kurā ir pieejama mobilā lietotne.

Šeit apskatāmas arī izstādes:

Muzeja apmeklētājiem un enerģētikas interesentiem ir iespējams apvienot muzeja ekspozīcijas apskati ar ekskursiju Ķeguma hidroelektrostacijā, kur gida vadībā var aplūkot Ķeguma HES-2 mašīnzāli, vadības telpu un klātienē iegūt izpratni par hidroelektrostacijas darbības principiem un īpatnībām.

Pieteikties ekskursijai

Personas datu apstrāde         Sīkdatņu politka      © AS "Latvenergo" mājas lapas satura kopēšana un pārpublicēšana komerciālos nolūkos ir aizliegta. Citējot atsauce obligāta.