Klientu portāls elektrum.lv

Enerģētikas muzejs

Enerģētikas muzejs ir ilgtspējīga Latvijas elektroenerģētikas un Latvenergo koncerna dokumentārā un industriālā mantojuma vērtību kultūrvide, kas sekmē izpratni par nozares vēsturi un tās nozīmi Latvijā, veicina sabiedrības radošuma un inovatīvo spēju attīstību, vienlaikus īstenojot koncerna korporatīvās sociālās atbildības virzienus.

2016. gadā Enerģētikas muzejs ir ieguvis Valsts akreditēta muzeja statusu. Akreditācija apliecina, ka Enerģētikas muzejs darbojas atbilstoši Muzeju likumam un MK 27. 06. 2006. noteikumiem Nr. 532 "Muzeju akreditācijas noteikumi” un spēj nodrošināt enerģētikas mantojuma ilgtspējīgu saglabāšanu.

Muzeja ekspozīcijas, izstādes un krātuves izvietotas vairākos Latvijai nozīmīgos energoobjektos. Muzeja izstādes un pastāvīgā ekspozīcija atrodas vietā, kur meklējami vienotas Latvijas energosistēmas pirmsākumi – Ķegumā, un ir ierīkota līdzās Ķeguma HES-2. Savukārt ekspozīcija par Pļaviņu HES vēsturi atrodas Aizkrauklē, Baltijas lielākajā hidroelektrostacijā – Pļaviņu HES. Muzeja daudzveidīgais krājums glabājas Rīgā, Andrejsalā, blakus vēsturiskajai Rīgas pilsētas pirmajai spēkstacijai.

Enerģētikas muzejs ir unikāla vieta, kur jebkurš interesents, sākot ar zinātkāru bērnu un beidzot ar nozares speciālistu, var smelties jaunas zināšanas par Latvijas enerģētikas vēsturi un Latvenergo koncerna industriālo un dokumentāro mantojumu.

Izcils šī mantojuma piemērs – ievērojamā Latvijas skaņu kinohroniku aizsācēja, kinooperatora un fotogrāfa Eduarda Krauca (1898–1977) stikla plašu fotonegatīvi par  Ķeguma spēkstacijas celtniecību (1936–1940) – unikāla kolekcija, kas iekļauta UNESCO programmas "Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajā reģistrā.

Personas datu apstrāde         Sīkdatņu politka      © AS "Latvenergo" mājas lapas satura kopēšana un pārpublicēšana komerciālos nolūkos ir aizliegta. Citējot atsauce obligāta.