Klientu portāls elektrum.lv

Enerģētikas muzejs

Enerģētikas muzejs veicina sabiedrības zinātību par Latvijas enerģētikas nozari  un Latvenergo koncernu, kā arī sekmē jauniešu interesi par eksaktajiem mācību priekšmetiem un inženiertehniskajām profesijām. Muzejs atbilstoši starptautisku energoapgādes uzņēmumu korporatīvās sociālās atbildības labai praksei dokumentē, popularizē un nākamībai saglabā Latvijā un starptautiski atzītu enerģētikas mantojumu.

Latvenergo koncerna Enerģētikas muzeja ekspozīcija atrodas Ķegumā − vietā, kur meklējami Latvijas vienotas elektroapgādes un koncerna pirmsākumi. Muzejs ir unikāla vieta, kurā ikviens interesents – no zinātkāra bērna līdz nozares ekspertam, var smelties jaunas zināšanas par Latvijas enerģētikas vēsturi un attīstību. Pļaviņu HES ražotnē −  Aizkrauklē, izveidota jauna interaktīva ekspozīcija, kurā ar digitālo tehnoloģiju palīdzību apmeklētājiem ir iespēja iepazīt Pļaviņu HES no celtniecības sākuma līdz izaugsmei par lielāko elektroenerģijas ražotni Latvijā. Muzeja daudzveidīgais krājums glabājas Rīgā, Andrejostas ielā 19 un Ķegumā.

Latvijas muzeju saimē Enerģētikas muzejs ieņem īpašu vietu, jo glabā UNESCO programmas "Pasaules atmiņa" Latvijas nacionālajā reģistrā iekļauto kinooperatora un fotogrāfa Eduarda Krauca (1898–1977) stikla plašu fotonegatīvu kolekciju par  Ķeguma spēkstacijas celtniecību (1936–1940).

Personas datu apstrāde         Sīkdatņu politka      © AS "Latvenergo" mājas lapas satura kopēšana un pārpublicēšana komerciālos nolūkos ir aizliegta. Citējot atsauce obligāta.