Klientu portāls elektrum.lv

Grāmatas “Latvija Rio” atvēršanas svētki

25.11.2016.

24.novembrī Latvijas Olimpiskās komitejas partnera  AS“ Latvenergo”  administratīvajā ēkā Rīgā Pulkveža Brieža 12 notika grāmatas „Latvija Rio” atvēršanas svētki, kur bija iespēja satikt Latvijas olimpisko komandu un vēlreiz pakavēties aizvadītās vasaras spilgtākajos olimpiskajos notikumos Riodežaneiro, kurus tvēruši Latvijas ievērojamākie sporta žurnālisti un fotogrāfi.

Atklājot pasākumu, AS “Latvenergo” valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs uzsvēra, ka grāmata atstāj liecības nākamajām paaudzēm: “Tieši tāpat kā olimpiādē sacenšas labākie planētas sportisti, par iekļūšanu grāmatā “Latvija Rio” ir sacentušās labākās fotogrāfijas, spilgtākie apraksti un spēcīgākās emocijas, apvienojot mirkļa precizitāti ar augstu mākslinieciskumu. Tādējādi šeit iekļūst uzvarētāji katrā kategorijā. Es ceru, ka tieši šī grāmata savas satura kvalitātes dēļ nonāks kāda aktīva, dzīvespriecīga bērna vai pusaudža rokās, kurš ar  interesi lasīs aprakstus, šķirstīs lappuses un pētīs fotogrāfijas. Varbūt to savās rokās paņems kāds treniņā pārguris jauns sportists un gūs tajā jaunu spēku? Ļoti ceram, ka tieši šis mirklis, kāda veiksmīga un emocionāli ļoti spēcīga fotogrāfija pamudinās kādu no mūsu jauniešiem pievērsties sportam. Pasaulē ir daudz piemēru tam, kā viens notikums spēj radīt ļoti nozīmīgu notikumu virkni, tādu, kas spēj mainīt cilvēku dzīvi.”

LOK prezidents Aldons Vrubļevskis uzrunā atzina, ka šajā grāmatā sakām paldies sportistiem, treneriem, sporta federācijām, visiem komandas dalībniekiem un atbalstītājiem par ieguldījumu: “Mēs atskatāmies uz olimpiskajām spēlēm, kas pirmo reizi notika Dienvidamerikā. Brazīlijas krāšņums un sambas ritmi pilnībā atbilda šo spēļu gaisotnei. Ar pārcilvēcisku sportistu piepūli sasniegtie pasaules, olimpiskie, nacionālie un personiskie rekordi, kā arī spraigās cīņas sporta arēnās vēl ilgi paliks sporta draugu atmiņās.”

Šī jau ir divpadsmitā Latvijas Olimpiskās komitejas grāmata par mūsu labāko sportistu startiem olimpiskajās spēlēs kopš 1992.gada.

Uz LOK izdotās grāmatas prezentāciju ieradās vairāki Latvijas Olimpiskās delegācijas pārstāvji – olimpieši, treneri un komandas medicīniskais un tehniskais personāls, kā arī olimpiskās kustības atbalstītāju pārstāvji, kuri saņēma LOK piemiņas veltes par ieguldījumu olimpiskās kustības attīstībā.

Kā vieni no pirmajiem grāmatu “Latvija Rio” saņēma tās galvenie varoņi – Riodežaneiro olimpisko spēļu dalībnieki, viņu treneri un apkalpojošais personāls.

 Grāmata veltīta visiem Latvijas sportistiem, kas piedalījās XXXI olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro.

Grāmata “Latvija Rio” būs nopērkama lielākajās Latvijas grāmatnīcās un Olimpiskajos centros, savukārt LOK birojā Rīgā, Elizabetes ielā 49 ar pārskaitījumu to iespējams iegādāties par pašizmaksu.

© AS "Latvenergo" mājas lapas satura kopēšana un pārpublicēšana ir aizliegta.