Klientu portāls elektrum.lv

Jāzepa Vītola dziesma iedvesmo Latvenergo gaismas objektam “Enerģijas starojums”

17.11.2016.

Tumšajos mēnešos gaisma Latvijas mājokļos, ielās un arī Staro Rīga objektos ienāk ar elektrības palīdzību. Arī uz Latvenergo ēkas Rīgā, Pulkveža Brieža ielā 12, gaismas festivāla ietvaros no 17. līdz 20. novembrim būs vērojama tematiska krāsu staru kustība “Enerģijas starojums”.

Ikgadējā gaismas festivālā “Staro Rīga” Latvenergo piedalās vairākus gadus un šī gada tēma, latviešu komponista Jāzepa Vītola 1899. gadā uzrakstītā kora dziesma “Gaismas pils”, tiks ilustrēta katru dienu savā krāsu gammā uz AS “Latvenergo” ēkas fasādes. Lias-Astas Knāķes projektētā ēka tiks izmantota kā laukums, uz kura satiksies un savīsies dažādu krāsu stari. “Enerģijas starojums” ir viens no festivāla objektiem, ko būs iespējams vērot no 17. līdz 20. novembrim plkst. 17.00 – 23.00.

Katru dienu 12 prožektori debesīs virzīs tematisku krāsu starus – 17. novembra tēma ir Starojums ar dažādu krāsu stariem, 18. novembris – Latvija ar sarkanbaltsarkanu starojumu, 19. novembris veltīts Latvenergo krāsām – zilajai un zaļajai, savukārt 20. novembrī tā būs Enerģija ar dinamiski daudzkrāsainiem gaismas kūļiem.

AS „Latvenergo” jau daudzus gadus piedalās dažādās sabiedrībai nozīmīgās iniciatīvās, kurās galvenais vadmotīvs ir gaisma un enerģija. Latvenergoir vieni no pirmajiem, kas Latvijā aizsāka izgaismošanas projektus – nacionāla mēroga projekts “Izgaismo Latviju!”, kas palīdzēja apzināt kultūrvēsturiskas vietas Latvijā, kurām iespējams piešķirt papildu vērtību ar ārējā izgaismojuma palīdzību, notika 2005. un 2006. gadā. Savukārt gaismas festivālā “Staro Rīga” koncerns piedalās kopš 2014. gada, jo  Latvenergo  svinēja 75 gadu jubileju  un ar gaišām svētku sajūtām dalījās ar ikvienu Latvijas iedzīvotāju.

9. gaismas festivāla "Staro Rīga" 2016. gada tēma ir “ ..GAISMA AUSA...” - tās iedvesmas avots ir latviešu komponista Jāzepa Vītola 1899. gadā uzrakstītās kora dziesmas “Gaismas pils” ar latviešu pirmās atmodas dzejnieka Ausekļa vārdiem. Festivāla programmā tiek iekļauti festivāla sadarbības partneru gaismas instalācijas un objekti, izgaismojot savu ēku, pilsētvides objektu vai izstāstot sava uzņēmuma stāstu. 

Ivita Bidere

AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv

© AS "Latvenergo" mājas lapas satura kopēšana un pārpublicēšana ir aizliegta.