Klientu portāls elektrum.lv

AS "Latvenergo" klienti, kuri izvēlējās mainīgas cenas produktu, janvārī saņems par aptuveni 6% mazāku rēķinu (papildināts)

30.01.2015.

(papildināta 3.rindkopa)

Janvārī jau 6000 AS „Latvenergo” klientu izmanto Elektrum Dinamiskais produkta piedāvājumu. Tas apstiprina gada sākuma tendenci, ka gada pirmajā mēnesī brīvajā elektrības tirgū izdevīgi  ir elektroenerģiju iegādāties atbilstoši mainīgās cenas piedāvājumam, taču tas negarantē šādu cenu arī nākamajos mēnešos.

Kopējo maksājumu par elektroenerģiju veido:  elektroenerģijas cena (viena trešdaļa), kā arī nemainīgi un regulēti lielumi  – maksa par elektrības piegādi, obligātās iepirkuma komponentes un PVN, kas sastāda divas trešdaļas no kopējā maksājuma par patērēto elektroenerģiju. 

Janvārī, vairumtirgū ir vērojama elektrības cenu lejupslīde par 20%, tādēļ klientiem, kuri noslēdza mainīgas cenas piedāvājumus, tas veidos aptuveni 6% kopējā rēķina ietaupījumu salīdzinājumā ar fiksēto cenu rēķiniem. Cenu kritumu vairumtirgū noteica lētākas  elektroenerģijas importa iespējas, kā arī AS „Latvenergo” termoelektrostaciju efektīvā darbība, kura  ir ļāvusi stabilizēt elektroenerģijas cenu līmeni reģionā. Ja pēdējo gadu laikā nebūtu rekonstruēta TEC-2, gada vidējā tirgus cena Latvijā un Lietuvā, būtu vidēji par 10-20% augstāka.

Elektrības rēķina sastāvdaļas

Vairumtirgus cenu nosaka elektrības izstrādes un piegādes iespējas reģionā kopumā. Situācija ir mainīga, taču tradicionāli ir novērots, ka gada vidējā elektroenerģijas cena ir augstāka par  vēsturiski janvārī un februārī novēroto. 

Uldis Bariss, AS „Latvenergo” komercdirektors: „Novērojam, ka brīvā tirgus apstākļos klienti lietišķi iepazīstas ar mūsu sniegto informāciju par norisēm tirgū un izvēlas savai mājsaimniecībai piemērotāko risinājumu. Ja  klients izvēlas mainīgo jeb biržas cenas produktu, svarīgi zināt, kādas ir fiksēto un biržas produktu priekšrocības un atšķirības. Fiksētas cenas produkti piedāvā drošību un izmaksu prognozējamību ilgākā laika posmā.  Savukārt, izvēloties biržas produktus, ir jārēķinās, ka ikmēneša izmaksas būs mainīgas -  būs brīži, kad par elektroenerģiju klients maksās mazāk nekā fiksētas cenas produktos, taču var būt arī otrādi, kad mainīgo produktu  cena būs augstāka par fiksēto produktu cenu.”

Elektrības cenas mainīgumu gada griezumā ļauj iepazīt iepriekšējos gados Ziemeļvalstu elektroenerģijas biržā Nord Pool notikušās svārstības, - salīdzinot cenas nedēļas skatījumā, redzams, ka atšķirība var sasniegt pat 50%.

AS ”Latvenergo” izpēte par klientu ieradumiem ļauj secināt, ka vairums Latvijas mājsaimniecību novērtē drošību un stabilitāti ilgtermiņā, jo nevēlas riskēt  un  tādēļ izvēlas fiksētas cenas piedāvājumus. Šos datus apstiprina arī SKDS veiktā aptauja, kurā klienti atzīst, ka  ir informēti par iespējām elektroenerģiju pirkt dažādos piedāvājumos no dažādiem tirgotājiem, taču viņi izvēlēsies ierasto formu/vēsturisko tirgotāju.

Taču, ja klientam rodas interese par biržas produktu, AS „Latvenergo” klientu serviss ir ērti pieejams. AS „Latvenergo” tirgus situācijā vēlas sadarbību turpināt ar ikvienu klientu, piedāvājot  rīcības un izvēles brīvību, pieejamu un ērtu klientu servisu. Šobrīd iespējama vienkārša produktu nomaiņa, kam netiek piemērota darījuma maiņas maksa, turklāt to vienkārši var izdarīt , nosūtot epastu klientu.serviss@latvenergo.lv, vai piezvanot uz bezmaksas klientu apkalpošanas tālruni 80200400. Drīzumā šāda iespēja būs arī portālā www. e-latvenergo.lv.

Latvenergo ir vadošais Universālā pakalpojuma nodrošinātājs Latvijā, garantējot ikvienam iespēju saņemt Elektrum Universālais - elektrību par tirgus cenu un norēķinu vienkāršību.

Latvenergo koncerns ir lielākais elektroenerģijas tirgotājs Baltijā. 2014. gada 9 mēnešos mazumtirdzniecības klientiem Baltijā esam pārdevuši 6 477 GWh elektroenerģijas, kas veido vairāk nekā trešo daļu no kopējā Baltijas tirgus.

Sandra Vējiņa

AS “Latvenergo”
Komunikācijas projektu vadītāja
Tālr.: 67728816
sandra.vejina@latvenergo.lv

Personas datu apstrāde         Sīkdatņu politka      © AS "Latvenergo" mājas lapas satura kopēšana un pārpublicēšana komerciālos nolūkos ir aizliegta. Citējot atsauce obligāta.