Klientu portāls elektrum.lv

Latvenergo piedāvājumu dažādība gūst klientu atsaucību elektrības tirgū

12.01.2015.

Latvijas mājsaimniecības ir informētas par Latvenergo piedāvājumiem brīvajā elektroenerģijas tirgū, tādēļ klienti apzināti izvēlas sev piemērotāko produktu un norēķinu veidu.

Lielākā daļa klientu par ērtu atzinusi Latvenergo produktu Universālais, jo novērtē norēķinu vienkāršību un izmaksu prognozējamību, jo katru mēnesi jāmaksā konstanta summa, tātad fiksētās cenas produkts garantē  stabilu maksu un norēķinu paredzamību. Fiksētā cena garantē, ka lietotājam nebūs jāmaksā vairāk arī tad, ja elektroenerģijas biržā cenas būs augstākas.

Savukārt Elektrum Dinamisko produktu izvēlas klienti, kas gatavi elastīgi piemēroties pārmaiņām, maksājot par elektrību tik, cik tā konkrētajā brīdī maksā elektroenerģijas vairumtirdzniecības biržā. Mainīgo cenu piedāvājumu izvēle ir populāra Skandināvijas valstīs un arī  Latvijas iedzīvotāju vidū vairāk nekā 5000 klientu izvēlējušies  Latvenergo  biržas piedāvājumu jeb biržai piesaistīto cenu savas mājsaimniecības maksājumiem.

Biržā vērojamas svārstības, kas atkarīgas no elektrības izstrādes Baltijā un Skandināvijā, no laika apstākļiem un citiem sezonāliem faktoriem. Līdz ar to fiksētās vai mainīgās elektrības cenas izdevīgums klientiem ir jāvērtē gada griezumā.

Lai klienti veiktu izvēli par labu vienam vai otram tirgotājam, svarīgi salīdzināt līdzvērtīgus piedāvājumus, kuros visi nosacījumi ir atbilstoši un vienādi strukturēti – gan pēc elektrības cenas, norēķinu veida, klientu servisa parametriem. Korekti var salīdzināt dažādu tirgotāju vai nu fiksēto vai mainīgo (biržai piesaistīto) produktu piedāvājumus.

Bez jau minētajiem piedāvājumiem Latvenergo šobrīd īsteno Elektrum Ekonomisko, kurš ir pieejams portālā e-latvenergo.lv, klientiem, kuru ikmēneša patēriņš pārsniedz  200 kWh mēnesī, piemērotākie ir Elektrum Izdevīgais 200+ un Izdevīgais 600+. Tienodrošina zemāku cenu par 1 kWh (kilovatstunda), palielinoties elektroenerģijas patēriņam.

Latvenergo ir ilgstoša pieredze ar tirgus klientu apkalpošanu Latvijā un Baltijā. Novērojumi, pieredze un zinātība par elektroenerģijas patērētājiem Latvijā palīdzējuši izveidot vairākus produktus katram klientu patēriņa segmentam. 

Sandra Vējiņa

AS “Latvenergo”
Komunikācijas projektu vadītāja
Tālr.: 67728816
sandra.vejina@latvenergo.lv

Personas datu apstrāde         Sīkdatņu politka      © AS "Latvenergo" mājas lapas satura kopēšana un pārpublicēšana komerciālos nolūkos ir aizliegta. Citējot atsauce obligāta.