Klientu portāls elektrum.lv

Valsts atbalstam norēķiniem par elektroenerģiju daudzbērnu ģimenes var pieteikties www.e-latvenergo.lv

06.01.2015.

No  1. janvāra, piesakoties  portālā www.e-latvenergo.lv kā arī Latvenergo klientu apkalpošanas centros, ģimenēm ar trīs vai vairāk nepilngadīgiem bērniem, ir iespējams saņemt valsts atbalstu, kurš sniegs iespēju katru mēnesi par pirmajām 300 kilovatstundām norēķināties par cenu, kas atbilst līdzšinējam Starta tarifam*.

Elektroenerģijas cenu kāpuma kompensācijas mehānismu maznodrošinātiem, trūcīgiem iedzīvotājiem un daudzbērnu ģimenēm 2015.gadā nodrošinās AS „Latvenergo”. 

Jau ziņots, ka atveroties elektroenerģijas tirgum, daudzbērnu ģimenes varēs saņemt valsts atbalstu norēķiniem par elektroenerģiju, ja tās būs izvēlējušās Latvenergo kā savu elektroenerģijas tirgotāju. Ģimenes, kurās aug trīs vai vairāk nepilngadīgi bērni vai aizbilstamie, pēc pieteikšanās atbalstam no 2015. gada 1. janvāra katru mēnesi par pirmajām 300 izlietotajām kilovatstundām varēs norēķināties par cenu, kas atbilst līdzšinējam Starta tarifam, bet par pārējām – atbilstoši izvēlētajam Elektrum produktam. Lai saņemtu atbalstu, daudzbērnu ģimenēm tāpat kā pagājušā gadā ir jāaizpilda pieteikšanās forma, kas no šodienas ir pieejama portālā www.e-latvenergo.lv.

AS „Latvenergo” aplēses liecina, ka, nodrošinot aizsargātā lietotāja tirdzniecības pakalpojumu, 2015.gadā šie izdevumi būs līdz 10 miljoniem eiro. Konkrētu skaitli šobrīd grūti nosaukt , jo atbalsta lielums būs atkarīgs no vairākiem mainīgiem lielumiem – gan aizsargāto lietotāju skaita, gan to elektroenerģijas patēriņa konkrētajā periodā.

Likuma grozījumi nosaka, ka pārejas periodā 2015.gadā elektroenerģiju aizsargātajiem lietotājiem tirgos AS "Latvenergo". Savukārt no 2016.gada, aizsargātā lietotāja tirdzniecības pakalpojumu uz diviem gadiem nodrošinās konkursa kārtībā Ekonomikas ministrijas izvēlēts elektroenerģijas tirgotājs. Konkursa priekšmets būs aizsargātā lietotāja tirdzniecības pakalpojuma nodrošināšanas pienākums/saistības ar viszemāko valsts budžeta līdzfinansējumu. Aizsargātā lietotāja tirdzniecības pakalpojuma sniegšanas nosacījumus, finansēšanas apjomu un kārtību noteiks valdība.

* Šo cenu 2015.gadā veido elektroenerģija – 0,0131 EUR/kWh -  un attiecīgajā norēķinu periodā spēkā esošais tarifs par sistēmas pakalpojumiem, OIK un PVN likme. 

Sandra Vējiņa

AS “Latvenergo”
Komunikācijas projektu vadītāja
Tālr.: 67728816
sandra.vejina@latvenergo.lv

Personas datu apstrāde         Sīkdatņu politka      © AS "Latvenergo" mājas lapas satura kopēšana un pārpublicēšana komerciālos nolūkos ir aizliegta. Citējot atsauce obligāta.