Klientu portāls elektrum.lv

Elektroenerģijas tirgus atvēršana norit kā plānots, klientu aktivitāte augsta

29.12.2014.

Elektroenerģijas tirgus atvēršana mājsaimniecībām Latvijā, kā bija sagaidāms, notiek ar klientu augstu aktivitāti. Šobrīd tikai 15 % nav aktīvi izvēlējušies tirgus piedāvājumu, līdz ar to šiem klientiem elektroenerģija tiks nodrošināta atbilstoši Universālā pakalpojuma (UP) nosacījumiem. Arī pēc 1. janvāra klientiem būs iespēja vērtēt piedāvājumu un izdarīt sev atbilstošu izvēli. Turklāt klientam arī turpmāk būs viens līgums un viens rēķins – gan par elektroenerģiju, gan par pārvades un sadales tarifiem.

Tirgum atveroties, AS „Latvenergo” piedāvāja vairākus izvēles produktus. Populārāko izvēles  produktu vidū ir Izdevīgais 200+, Ekonomiskais un Klasiskais. Elektroenerģijas tirgus atvēršanas jauninājums – produkts Dinamiskais jeb iespēja elektroenerģiju pirkt par biržas cenu – pievilcīgs šķitis  5000 AS „Latvenergo” klientu.

AS „Latvenergo” uzskata, ka klientu aktivitāte jaunajos apstākļos vērtējama pozitīvi,  jo  šobrīd tikai 15 % nav aktīvi izvēlējušies tirgus piedāvājumu, līdz ar to šiem klientiem elektroenerģija tiks nodrošināta atbilstoši UP nosacījumiem. Informāciju par mēneša maksājumu summu un norēķinu iespējām AS „Latvenergo” nosūtīs janvārī.

Atgādinām, ka no 1. janvāra daudzbērnu ģimenes, kā arī trūcīgie un maznodrošinātie varēs saņemt valsts atbalstu norēķiniem par elektroenerģiju.

Lai saņemtu atbalstu – 300 kWh par cenu, kas atbilst līdzšinējam Starta tarifam, – portālā www.e-latvenergo.lvno 1. janvāra daudzbērnu ģimenēm būs jāaizpilda pieteikšanās forma. Savukārt maznodrošinātās un trūcīgās personas katru mēnesi par pirmajām patērētajām 100 kWh varēs norēķināties par  pazeminātu cenu, kas atbilst līdzšinējam Starta tarifam. AS „Latvenergo” informāciju par mazturīgām un trūcīgām personām katru mēnesi saņems no pašvaldību sociālajiem dienestiem.

Jau ziņots, ka Latvijā elektroenerģijas tirgus pilnībā tiek atvērts ar 2015. gada 1. janvāri, tas nozīmē, ka lietotājiem savs tirgotājs, ar kuru uzsākt līgumattiecības, ir jāizvēlas līdz 15. datumam. Izvēlēties elektroenerģijas tirgotāju un to mainīt klienti var arī turpmāk – izvēli izdarot līdz ikkatra mēneša 15. datumam, jaunās līgumattiecības stāsies spēkā no nākamā mēneša pirmā datuma.

AS „Latvenergo” ir lielākais elektroenerģijas tirgotājs Baltijā, kurš, atveroties elektroenerģijas tirgum, ikvienam klientam nosūtīja klienta patēriņam piemērotu piedāvājumu. Latvijas mājsaimniecībām  AS „Latvenergo” piedāvā  vienkāršu un ērtu saziņu un piedāvājuma izvēli, atsaucīgāko klientu servisu. Informācija par Elektrum produktiem ir ērti atrodama   www.e-latvenergo.lv

Sandra Vējiņa

AS “Latvenergo”
Komunikācijas projektu vadītāja
Tālr.: 67728816
sandra.vejina@latvenergo.lv

Personas datu apstrāde         Sīkdatņu politka      © AS "Latvenergo" mājas lapas satura kopēšana un pārpublicēšana komerciālos nolūkos ir aizliegta. Citējot atsauce obligāta.