Klientu portāls elektrum.lv

Latvenergo ikvienai Latvijas mājsaimniecībai piedāvā iespēju izvēlēties sev piemērotāko no produktu līnijas Elektrum

12.11.2014.

Līdz šim, regulēta elektroenerģijas tirgus apstākļos, AS „Latvenergo” nodrošināja elektroapgādi  gandrīz visām Latvijas mājsaimniecībām. Tagad, mainoties tirgus regulējumam, kad no 2015.gada 1.janvāra  arī mājsaimniecības elektroenerģiju iegādāsies brīvā tirgus apstākļos, AS „Latvenergo” veic visu savu līdzšinējo klientu informēšanu par jauno situāciju un uzņēmuma darbību brīvā tirgus apstākļos.

Jau oktobra sākumā AS „Latvenergo” uzsāka aktuālo Latvijas mājsaimniecībām izstrādāto  tirgus piedāvājumu izsūtīšanu klientiem, lai līdz  decembra vidum klients būtu izvēlējies savai patēriņa struktūrai piemērotāko piedāvājumu – vai tas būtu Elektrum Universālais, Ekonomiskais, Dinamiskais u.c. produkti.  Informācija šobrīd nosūtīta jau vairāk nekā 800 tūkstošiem mājsaimniecību.

Rudenī pieņemtie grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā nosaka, ka mazturīgās un trūcīgās personas katru mēnesi par pirmajām100 kWh,  savukārt daudzbērnu ģimenes par 300 kWh, varēs norēķināties pēc noteiktas cenas, kas ņemot vērā visas gala cenas komponentes, nepārsniegs līdzšinējo Starta tarifa apmēru.

Latvenergo ir ilgstoša pieredze ar tirgus klientu apkalpošanu Latvijā un Baltijā, kā arī jaunu produktu izveidē tieši mājsaimniecībām Igaunijā. Novērojumi, pieredze un zinātība par elektroenerģijas patērētājiem Latvijā palīdzējuši izveidot vairākus produktus katram klientu patēriņa segmentam. Jebkuram ir iespēja izvēlēties piemērotāko produktu.

Klientiem ar patēriņu līdz 200 kWh/mēnesī piemērots Elektrum Universālais (cena, norēķinu vienkāršība, izmaksu prognozējamība, jo katru mēnesi tiek maksāta konstanta summa) . Klientiem, kuri ikdienā ir interneta lietotāji un kuru ikmēneša patēriņš ir  līdz 300 kWh/mēnesī,AS „Latvenergo” kāpiemērotāko iesaka Elektrum Ekonomiskais, kurš ir pieejams tikai portālā e-latvenergo.lv . Savukārt klientiem, kuru ikmēneša patēriņš pārsniedz  200 kWh mēnesī, piemērotākie ir Elektrum Izdevīgais 200+ un Izdevīgais 600+. Tie nodrošina zemāku cenu par 1 kWh palielinoties elektroenerģijas patēriņam. Savukārt, ja klients aktīvi seko līdzi jaunumiem un spēj elastīgi piemēroties pārmaiņām, maksājot par elektrību tik, cik tā maksā elektroenerģijas biržā, tad Elektrum Dinamiskais ir piemērots tieši šādiem klientiem, jo cena būs atkarīga no situācijas elektroenerģijas biržā. 

AS „Latvenergo” norāda, ka  Elektrum produktos ietverta, atvērta tirgus raksturojoša priekšrocība – pieaugot mājsaimniecību patēriņam, samazinās maksa par kWh. Atšķirībā no pavasara piedāvājuma ,šobrīd ikvienam  ir iespēja izvēlēties produktus ar noteiktu fiksētu cenu gan viena, gan divu  gadu periodiem.

Ar plašāku  Elektrum produktu aprakstu ikviens var iepazīties klientu pašapkalpošanās portālā www.e-latvenergo.lv.  

Latvijas mājsaimniecībām  AS „Latvenergo” piedāvā maksimāli vienkāršu saziņu un piedāvājuma izvēli, kā arī starp Baltijas valstīm labāko klientu servisu. Ikvienu klientu uzrunājam personiskā vēstulē, kurā aprakstīsim klienta patēriņam piemērotāko piedāvājumu, kā arī Elektrum produktu cenu salīdzinājumu. Klientam atliks vien informēt mūs par savu izvēli, izmantojot klientu portālu e-latvenergo.lv, sms, e-pastu vai tālruni. Savukārt tiem, kas vēlēsies izmantot universālo produktu, nebūs nepieciešams par to pat īpaši paziņot. Universālais produkts varētu būt labākais risinājums klientiem ar nelielu elektroenerģijas patēriņu.

Atveroties elektroenerģijas tirgum, ir izstrādāts atbalsta mehānisms sociāli neaizsargātajām iedzīvotāju grupām - maznodrošinātajiem, trūcīgajiem, kā arī daudzbērnu ģimenēm. 2015.gadā katru mēnesi maznodrošināto un trūcīgo mājsaimniecību grupām tiks nodrošināta iespēja par 100 kWh, savukārt daudzbērnu ģimenēm par 300 kWh, norēķināties pēc noteiktas cenas, kas ņemot vērā visas gala cenas komponentes, nepārsniegs līdzšinējo Starta tarifa apmēru. Sākot ar 101 kWh, vai attiecīgi ar 301 kWh, šīs mājsaimniecībās norēķināsies, atbilstoši izvēlētajam tirgus produktam.

2015.gadā atbalsta mehānismu realizēs AS „Latvenergo”. Par mazturīgajām un trūcīgajām ģimenēm informāciju tirgotājam sniegs Latvijas Pašvaldību sociālie dienesti, savukārt daudzbērnu ģimenes, kuras vēlas saņemt aizsargātā lietotāja tirdzniecības pakalpojumu, tiks aicinātas pieteikties www.e-latvenergo.lv, kā arī Latvenergo klientu apkalpošanas centros visā Latvijā.

Mājsaimniecībām, kuras neizdarīs izvēli, lai no 1. janvāra mainītu elektroenerģijas piegādātāju vai produktu, automātiski tiks piemērots Elektrum Universālais, kura cena paliks nemainīga 12 mēnešus.

Sandra Vējiņa

AS “Latvenergo”
Komunikācijas projektu vadītāja
Tālr.: 67728816
sandra.vejina@latvenergo.lv

Personas datu apstrāde         Sīkdatņu politka      © AS "Latvenergo" mājas lapas satura kopēšana un pārpublicēšana komerciālos nolūkos ir aizliegta. Citējot atsauce obligāta.