Klientu portāls elektrum.lv

Komentārs par elektroenerģijas cenu 28.nedēļā

15.07.2019.

Aizvadītajā nedēļā vidējā elektroenerģijas cena visās Baltijas valstīs – Latvijā, Lietuvā un Igaunijā bija vienāda – 47,36 EUR/MWh. Nord Pool sistēmas cena iepriekšējā nedēļā pieauga par 21 % līdz 34,46 EUR/MWh, un cenu pieaugums iepriekšējā nedēļā novērots visos biržas tirdzniecības apgabalos.   
 
Aizvadītajā nedēļā Nord Pool biržas reģionā cenas pieaugumu ietekmēja emisijas kvotu cenu pieaugums, kā arī augstākas gāzes un ogļu cenas. Tajā pašā laikā sausāku laikapstākļu dēļ samazinājās hidrorezeruāru līmenis Ziemeļvalstīs, attiecīgi samazinot arī hidrobilanci. Aizvadītajā nedēļā visā reģionā novērota zema vēja staciju izstrāde.  Salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, Baltijas valstīs cenu pieaugumu ietekmēja starpsavienojuma jaudas samazinājums starp Baltkrieviju un Lietuvu par 64 %.  
 
Salīdzinot ar  iepriekšējo nedēļu, Nord Pool reģionā patēriņš samazinājās līdz 6 355 GWh, tāpat līdz 6 570 GWh samazinājās arī izstrādes apjomi. 
Baltijas valstīs kopējais patērētās elektroenerģijas apjoms, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, bija nemainīgs -  462 GWh. Latvijā patēriņa apjoms pieauga par 2 % līdz 124 GWh. Igaunijā elektroenerģijas patēriņš samazinājās par 1 % līdz 127 GWh. Lietuvā patēriņš bija bez izmaiņām, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu – 211 GWh. 
Pagājušajā nedēļā kopējais izstrādātais elektroenerģijas apjoms Baltijas valstīs samazinājās par 13 % līdz 191 GWh. Starp Baltijas valstīm tikai Latvijā pieauga izstrādes apjomi par 10 % līdz 76 GWh. Igaunijā iepriekšējā nedēļā izstrāde samazinājās par 11 %, saražotas 56 GWh. Lietuvā saražotas 59GWh, tas ir par 32 % mazāk nekā nedēļu iepriekš. 
Izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 61 %, Igaunijā   44 % un Lietuvā 28 %, bet Baltijas valstīs kopumā saražots 41 % no reģionā patērētās elektroenerģijas apjoma pagājušajā nedēļā.

Ivita Bidere

AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv

Personas datu apstrāde         Sīkdatņu politka      © AS "Latvenergo" mājas lapas satura kopēšana un pārpublicēšana komerciālos nolūkos ir aizliegta. Citējot atsauce obligāta.