Klientu portāls elektrum.lv

Komentārs par elektroenerģijas cenu 18.nedēļā

07.05.2019.

Aizvadītajā nedēļā Nord Pool sistēmas cena pieauga par 1% līdz 37,15 EUR/MWh. Nedēļas vidējā elektroenerģijas cena Latvijā un Lietuvā samazinājās par 5%, un abos tirdzniecības apgabalos cena bija 38,40 EUR/MWh. Igaunijā nedēļas vidējā elektroenerģijas cena, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, pieauga par 6% līdz 38,03 EUR/MWh.

Aizvadītajā nedēļā vēsāki un sausāki laikapstākļi ietekmēja elektroenerģijas pieprasījuma pieaugumu reģionā. Cenas ietekmēja hidrobilances deficīta pieaugums, kā arī zems sniega līmenis Skandināvijas kalnos. Tajā pašā laikā ražošanas cenas ietekmēja pieaugošās izejvielu un  emisijas kvotu izmaksas. Baltijas valstīs Latvijas un Lietuvas cenu izmaiņas ietekmēja starpsavienojumu jaudu pieaugums starp Baltkrieviju – Lietuvu un Kaļiningradu – Lietuvu, savukārt NordBalt starp Zviedrijas ceturto zonu un Lietuvu bija par 77% mazāks nekā nedēļu iepriekš. 

Salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, Nord Pool reģionā patēriņš pieauga līdz 7 320 GWh, un izstrādes apjomi pieauga līdz 7 113 GWh.

Baltijas valstīs iepriekšējā nedēļā novērots patērētās elektroenerģijas apjoma pieaugums par 1% līdz 485 GWh, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu. Latvijā patēriņa apjoms nemainījās un bija 127 GWh.  Savukārt Lietuvā un Igaunijā patēriņš pieauga par 1%  - Lietuvā līdz 216 GWh un Igaunijā  līdz 142 GWh. 

Pagājušajā nedēļā kopējais izstrādātās elektroenerģijas apjoms visās Baltijas valstīs samazinājās par 6% līdz 260 GWh. Latvijā izstrādes apjomi pieauga par 6% līdz 79 GWh. Igaunijā iepriekšējā nedēļā izstrāde bija par 12% mazāka nekā nedēļu iepriekš, saražojot 111 GWh. Lietuvā saražotas 70 GWh, izstrādei samazinoties par 8%.

Saražotās enerģijas apjoms pret patēriņu Latvijā bija 62%, Igaunijā 78%, un Lietuvā 32%, bet Baltijas valstīs kopumā tika saražoti 54% no reģionā patērētās elektroenerģijas apjoma pagājušajā nedēļā.

Ivita Bidere

AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv

Personas datu apstrāde         Sīkdatņu politka      © AS "Latvenergo" mājas lapas satura kopēšana un pārpublicēšana komerciālos nolūkos ir aizliegta. Citējot atsauce obligāta.