Klientu portāls elektrum.lv

Komentārs par elektroenerģijas cenu 9.nedēļā

04.03.2019.

Elektroenerģijas cenu joprojām ietekmē laikapstākļu prognozes un izejvielu tirgus cenas. Aizvadītajā nedēļā Nord Pool sistēmas cena samazinājās par 2% līdz 41.87 EUR/MWh. Visās Baltijas valstīs vidējā nedēļas spot cena palika iepriekšējās nedēļas līmenī. Igaunijas un Latvijas tirdzniecības apgabalos cenas bija vienādas – 43.68 EUR/MWh, Lietuvā nedēļas vidējā elektroenerģijas cena bija 43.66 EUR/MWh.

Aizvadītajā nedēļā ražošanas izmaksas ietekmēja pieaugošās emisijas kvotu un ogļu tirgus cenas. Tāpat nedaudz cenu izmaiņas Nord Pool biržā sekmēja arī augstāka vēja staciju izstrāde un gāzes cenu samazinājums. Ziemeļvalstīs joprojām saglabājas  hidrobilances deficīts.

Salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, Nord Pool reģionā elektroenerģijas patēriņš samazinājās līdz 8 963 GWh, un izstrādes apjomi samazinājās līdz 8 727 GWh.

Baltijā patērētās elektroenerģijas apjoms aizvadītajā nedēļā samazinājās par 1% līdz 573 GWh. Igaunijā patērētās elektroenerģijas apjoms samazinājās par 3% līdz 174 GWh. Latvijā patēriņš bija 151 GWh, samazinoties par 1%. Tajā pašā laikā  Lietuvā patērētais elektroenerģijas apjoms būtiski nemainījās un bija 248 GWh. 

Kopējais izstrādātās elektroenerģijas apjoms Baltijas valstīs pagājušajā nedēļā, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, bija nemainīgs – 331 GWh. Lietuvā elektroenerģijas izstrāde pieauga par 9% līdz 82 GWh. Savukārt Igaunijā un Latvijā saražotais elektroenerģijas apjoms samazinājās par 3%. Aizvadītajā nedēļā Igaunijā izstrāde bija 137 GWh un Latvijā – 112 GWh.

Izstrādes apjoms attiecībā pret patēriņu Latvijā bija 74%, Igaunijā  79%, un Lietuvā 33%, bet Baltijas valstīs kopumā tika saražoti 58% no reģionā patērētās elektroenerģijas apjoma pagājušajā nedēļā.

Ivita Bidere

AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv

Personas datu apstrāde         Sīkdatņu politka      © AS "Latvenergo" mājas lapas satura kopēšana un pārpublicēšana komerciālos nolūkos ir aizliegta. Citējot atsauce obligāta.