Klientu portāls elektrum.lv

Komentārs par elektroenerģijas cenu 19.nedēļā

14.05.2018.

Elektroenerģijas cenas gada 20. nedēļas sākumā paaugstinājušās, savukārt nedēļu iepriekš varējām novērot strauju cenu samazinājumu – katrā no Baltijas valstīm fiksēts 27% kritums līdz 25,75 EUR/MWh cenu līmenim Latvijā un Lietuvā, bet Igaunijā līdz 24,99 EUR/MWh. Cenas Baltijas valstīs kopumā atbildušas Nord Pool reģiona kopējām tendencēm, tām samazinoties.

Nord Poolr eģionā kopumā bija vērojams straujāks patēriņa apjomu samazinājums attiecībā pret kritumu izstrādē, atsaucoties uz relatīvi augstākām gaisa temperatūrām, kas arī veicinājušas sniega kušanu Skandināvijā, palielinot potenciālo elektroenerģijas izstrādes apjomu no hidroelektrostacijām. Patēriņa apjoma un cenu kritumu veicināja arī 10.maija publiskā brīvdiena Ziemeļvalstīs.

Patēriņa apjoms aizvadītajā nedēļā Baltijas valstīs pieauga 1% apmērā līdz 481 GWh. Patēriņa pieaugums bija novērojams Latvijā un Lietuvā – par attiecīgi 5% līdz 128 GWh Latvijā un par 3% līdz 217 GWh Lietuvā. Igaunijā toties patēriņa apjoms samazinājās par nepilniem 6% līdz 136 GWh. Izstrādes pusē savukārt novērojām strauju kritumu Baltijā – par 23% līdz 275 GWh. No tā Latvijas izstrādes apjoms bija 111 GWh, Igaunijas 108 GWh, Lietuvas 66 GWh.

Saistībā ar izstrādes apjoma samazinājumu Latvijā un Igaunijā saražotais elektroenerģijas apjoms bija 79% attiecībā pret patērēto, bet Lietuvā tika izstrādāti 30 % attiecībā pret patērēto elektroenerģijas apjomu. Baltijas reģionā kopumā tika saražoti 57 % attiecībā pret patērēto apjomu, veicinot elektroenerģijas importa pieaugumu.

Personas datu apstrāde         Sīkdatņu politka      © AS "Latvenergo" mājas lapas satura kopēšana un pārpublicēšana komerciālos nolūkos ir aizliegta. Citējot atsauce obligāta.