Klientu portāls elektrum.lv

Komentārs par elektroenerģijas cenu 13.nedēļā

03.04.2018.

Elektroenerģijas cenas pagājušajā nedēļā Baltijas tirdzniecības apgabalos uzrādījušas atšķirīgas tendences – Latvijā un Lietuvā cenas samazinājās nepilna procenta apmērā līdz 43,44 EUR/MWh, bet Igaunijā cenu pieaugums 2% apmērā līdz 43,18 EUR/MWh. Nord Pool tirdzniecības reģionā cenu lejupeja novērojama arī Dānijas tirdzniecības apgabalos, toties Somijā, Zviedrijā un Norvēģijā cenas aizvadītajā nedēļā pieaugušas. Īpaši Somijā, Zviedrijā un Norvēģijā novērojām izstrādes apjoma samazinājumu (kritums vēja staciju izstrādē un nokrišņu apjoma samazinājums), kas bija straujāks par kopējo patēriņa kritumu un veicināja cenu pieaugumu.

Baltijas valstu kopējais patēriņa apjoms aizvadītajā nedēļā pieaudzis – par 3% līdz 593 GWh. Kāpumu gan veicināja straujš patēriņa apjoma pieaugums Igaunijā – par nepilniem 18% līdz 217 GWh, bet Latvijā un Lietuvā pieprasījums samazinājās – par attiecīgi 3% Latvijā līdz 144 GWh un par 4% Lietuvā līdz 232 GWh. Kopējais izstrādes apjoms savukārt pieaudzis 2% apmērā līdz 516 GWh – Latvijā saražotas 156 GWh (TEC izstrādei kāpums nepilnu 8% apmērā līdz 61 GWh), Igaunijā 290 GWh, bet Lietuvā 70 GWh. Latvijā joprojām saglabājusies pozitīva tirdzniecības un patēriņa bilance, saražojot par 8% vairāk elektroenerģijas nekā patērēts. Arī Igaunijā saražots vairāk nekā patērēts (par 33%), bet Lietuvā saglabājās deficīts – šoreiz 70% apmērā. Baltijas valstīs kopumā izstrādes un patēriņa bilance nedaudz pasliktinājusies pret nedēļu iepriekš novēroto, saražojot 87% attiecībā pret patērēto.

Ivita Bidere

AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv

Personas datu apstrāde         Sīkdatņu politka      © AS "Latvenergo" mājas lapas satura kopēšana un pārpublicēšana komerciālos nolūkos ir aizliegta. Citējot atsauce obligāta.