Klientu portāls elektrum.lv

Darbu AS “Sadales tīkls” valdē atstāj Rolands Lūsveris

25.10.2017.

AS “Sadales tīkls” akcionāru sapulce šodien izskatīja Rolanda Lūsvera iesniegumu par atkāpšanos no amata un pieņēma lēmumu par viņa atsaukšanu no uzņēmuma valdes locekļa pienākumu pildīšanas. R.Lūsvera kompetencē bija uzņēmuma attīstības jautājumi, tajā skaitā elektroenerģijas pieslēgumu procesa darba organizēšana.

Kā zināms, televīzijas kanāla TV3 2017. gada 15.oktobrī raidījumā “Nekā Personīga” izskanēja informācija par vairākiem uzņēmumiem, kas, iespējams, negodīgi centušies panākt atļauju elektroenerģijas ražošanai obligātajā iepirkumā. Pagājušajā nedēļā AS “Latvenergo” valde uzdeva AS “Sadales tīkls” valdes priekšsēdētājam Andim Pinkulim nodrošināt pilnīgu apstākļu noskaidrošanu, izvērtējot AS "Sadales tīkls" veiktās darbības saistībā ar normatīvajos aktos un uzņēmuma iekšējos procesos noteikto pienākumu izpildi. Tāpat AS “Sadales tīkls” šobrīd aktīvi sadarbojas ar Ekonomikas ministriju, veicot pārbaudes koģenerācijas stacijās, un ir iesniedzis pieteikumu Valsts policijai ar lūgumu izvērtēt situāciju.

AS “Sadales tīkls” Akcionāru sapulce ir saņēmusi R.Lūsvera iesniegumu par atkāpšanos no amata.  Bijušais AS “Sadales tīkls” valdes loceklis uzskata, ka viņa lēmums atstāt amatu var palīdzēt pēc iespējas ātrāk objektīvi noskaidrot apstākļus. R.Lūsveris atzīst: “No savas puses esmu darījis visu, lai esošajos apstākļos palīdzētu pēc iespējas ātrāk noskaidrot radušās situācijas iemeslus, un uzņemos atbildību par nepilnībām pieslēguma procesa vadībā AS “Sadales tīkls” kopumā. Sadales tīkla prioritāte ir pieslēguma procesa paātrināšana un vienkāršošana mūsu klientiem, arī elektrostaciju pieslēguma procesā, bet jau šobrīd ir skaidrs, ka iekšējās kontroles mehānisms nav īstenots efektīvi. Bez tam nepieciešamas izmaiņas nozares normatīvajā regulējumā, kas nepieļauj komersantu interpretācijas iespējas. Tā kā uzņēmumā ilgstoši biju atbildīgs par pieslēguma procesa pārraudzību, atkāpjos no valdes locekļa amata.”

AS "Sadales tīkls" ir lielākās sadales sistēmas operators Latvijā, kas īsteno neatkarīgu darbību un nodrošina elektroenerģijas piegādi vairāk nekā vienam miljonam klientu objektu, aptverot ar savu pakalpojumu 99% no valsts teritorijas. Uzņēmums nodrošina sadales elektrotīklu ekspluatāciju, atjaunošanu un plānveida attīstību, elektroenerģijas izlietošanas uzraudzību, zudumu samazināšanas pasākumus un elektroenerģijas uzskaiti, kā arī veic jaunu pieslēgumu izveidi. AS “Sadales tīkls” darbību pārrauga akcionāra sapulce, kuras intereses pārstāv AS “Latvenergo” kā AS “Sadales tīkls” akciju īpašnieks.

Andris Siksnis

AS “Latvenergo”
Komunikācijas direktors
Tālr. 67728811; 29286350

Personas datu apstrāde         Sīkdatņu politka      © AS "Latvenergo" mājas lapas satura kopēšana un pārpublicēšana komerciālos nolūkos ir aizliegta. Citējot atsauce obligāta.