Klientu portāls elektrum.lv

Komentārs par elektroenerģijas cenu 40.nedēļā

09.10.2017.

Elektroenerģijas cenas aizvadītajā nedēļā piedzīvojušas strauju kritumu visā Baltijas reģionā,  vidēji samazinoties par 12% līdz 31,39 EUR/MWh. Latvijā un Lietuvā cenu kritums fiksēts vairāk nekā 11% apmērā līdz 31,56 EUR/MWh cenu līmenim katrā no valstīm, bet Igaunijā cenas pazeminājušās par vairāk nekā 12% līdz 31,04 EUR/MWh. Cenu virzību joprojām galvenokārt ietekmē kopējās tendences Nord Pool biržas reģionā, aizvadītajā nedēļā joprojām saglabājoties augstam vēja un nokrišņu apjomam, kā arī pieaugot kopējam patēriņa apjomam.

Aizvadītajā nedēļā jau atkal varējām novērot patērētā elektroenerģijas apjoma pieaugumu gan Baltijas reģiona, gan atsevišķi valstu līmenī. Baltijā kopumā elektroenerģijas patēriņš pieauga nepilnu 3% apmērā līdz 494 GWh. Starp valstīm visbūtiskākais pieaugums Igaunijā – par 4% līdz 156 GWh, Latvijā kāpums nepilnu 3% apmērā līdz 140 GWh, bet Lietuvā nepilnu 2% apmērā līdz 198 GWh. Izstrādes ziņā savukārt reģionā kopumā vērojams kritums, kas sasniedza 2%, samazinoties līdz 352 GWh. Kopējā izstrādes apjoma krituma galvenais cēlonis bija elektroenerģijas izstrādes samazinājums Igaunijā nepilnu 15% apmērā līdz 170 GWh. Tikmēr Latvijas izstrādes apjoms aizvadītajā nedēļā palielinājās par 7% līdz 123 GWh, bet Lietuvā – par 30% līdz 59 GWh. Latvijā izstrādes kāpumu veicināja Rīgas TEC saražotās elektroenerģijas pieaugums, kas pieauga teju divarpus reizes pret rādītājiem nedēļu iepriekš.

Līdz ar straujāku izstrādes apjomu kāpumu pagājušajā nedēļā Latvijā un Lietuvā uzlabojusies izstrādes un patēriņa attiecības bilance – Latvijā saražoti 88% no kopējā valsts patēriņa apjoma, bet Lietuvā – 29%. Igaunijā tikmēr bilance pasliktinājusies un saražots par 9% vairāk elektroenerģijas nekā valstī patērēts. Arī kopējā reģiona bilance līdz ar izstrādes kritumu un patēriņa kāpumu pasliktinājusies, kopumā saražojot 71% no reģionālā patēriņa apjoma.

Ivita Bidere

AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv

Personas datu apstrāde         Sīkdatņu politka      © AS "Latvenergo" mājas lapas satura kopēšana un pārpublicēšana komerciālos nolūkos ir aizliegta. Citējot atsauce obligāta.