Klientu portāls elektrum.lv

14. augustā Latvenergo iezvanīs tirdzniecības sesijas atklāšanas zvanu Nasdaq biržā Ņujorkā

11.08.2017.

  • AS “Latvenergo”, pirmajiem Baltijā saņemot Nasdaq Labāko investoru attiecību balvu starp obligāciju emitentiem, iezvanīs tirdzniecības sesijas atklāšanu Nasdaq biržā š.g. 14. augustā.
  • Taimskvērā uz Nasdaq ēkas stundu tiks demonstrēts Latviju un Latvenergo reprezentējošs video.
  • Tirdzniecības sesijas iezvanīšanā piedalīsies AS “Latvenergo”, kā arī ir aicināti piedalīties ERAB, ANO un Latvijas vēstniecības pārstāvji.

AS “Latvenergo” ir pirmais  uzņēmums Baltijā, kas saņēmis Nasdaq biržas Labāko investoru attiecību balvu starp obligāciju emitentiem. Līdz ar balvu šī gada sākumā tika saņemts uzaicinājums koncerna pārstāvjiem 14. augustā svinīgi iezvanīt tirdzniecības sesijas atklāšanas zvanu Nasdaq MarketSite studijā Ņujorkas Taimskvērā. Pasākuma tiešraide plkst. 16:15 (pēc Latvijas laika) būs skatāma Facebook Nasdaq un Latvenergo profilos, kā arī AS “Latvenergo” mājaslapā. 

Vienlaicīgi pirmo reizi veselu stundu Ņujorkas sirdī - Taimskvērā uz Nasdaq ēkas ekrāna, tiks demonstrēts Latviju un Latvenergo reprezentējošs video. Šis ir īpašs notikums, kad stāstu par Latviju demonstrē vienā no populārākajām vietām pasaulē. Līdz ar to Latvenergo izvēlējās izmantot iespēju runāt ne tikai par koncerna vērtībām, bet īpaši izcelt mūsu valsti un tās ar Latvenergo kopējo vērtību– atbildību pret vidi. 30 sekunžu garajā video tiek uzsvērta Latvijas daudzveidība – “zaļi” mēs esam ne tikai dabā un atjaunīgās enerģijas izmantošanā, bet arī citās dzīves jomās. Video tiks demonstrēts 2017.gada 14. augustā iezvanīšanas ceremonijas laikā uz Nasdaq biržas ēkas Ņujorkas Taimskvērā, kā arī to varēs noskatīties Facebook Latvenergo profilā, kā arī  Latvenergo mājaslapā.

Pēc Nasdaq prezidentes Adēnas Frīdmanes (Adena Friedman) izteiktā uzaicinājuma papildu vērtību saņemtajai balvai piešķir iespēja iezvanīt tradicionālo tirdzniecības sesijas atklāšanas zvanu Nasdaq MarketSite studijā Ņujorkas Taimskvērā. Šādu uzaicinājumu birža izsaka tiem uzņēmumiem, kuri ir īpaši izcēlušies ar savas darbības panākumiem.

Svinīgajā ceremonijā Nasdaq MarketSite studijā Ņujorkas Taimskvērā Latvenergo koncernu pārstāvēs AS “Latvenergo” valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs un AS “Latvenergo”  Finanšu direktors  Guntars Baļčūns. Pasākumu pagodināt ar savu klātbūtni ir aicināti arī ERAB, SEB bankas, Latvijas vēstniecības ANO, LIAA pārstāvniecības ASV,  Nasdaq Riga, u.c. pārstāvji.

Zvana ceremonijas tiešraides video ar Nasdaq biržas pārstāvja un AS “Latvenergo” valdes priekšsēdētāja Āra Žīgura uzrunu  būs skatāms arī sociālajā tīklā Facebook gan Nasdaq, gan Latvenergo profilā, kā arī AS “Latvenergo” mājaslapā. 

Nasdaqbiržas Labāko investoru attiecību balvu AS “Latvenergo” saņēma Nasdaq  Baltijas biržas ikgadējās Baltic Market Awards ceremonijas ietvaros, kurā pirmo reizi tika godināti un sveikti arī Baltijas biržu obligāciju emitenti.

AS “Latvenergo” 2012. gadā kļuva par pirmo valsts kapitālsabiedrību, kas emitēja obligācijas, tādējādi diversificējot finansējuma piesaiste avotus un veicot ievērojamu ieguldījumu korporatīvās pārvaldības jomā. Šim ārkārtīgi veiksmīgajam solim 2015. gadā sekoja Zaļo obligāciju emisijas programma, kas tika noslēgta 2016. gadā. Šī emisija ir saņēmusi augstākos novērtējumus – CICERO tumši zaļo atzīmi un Moody’s novērtējumu GB1 (izcili).    

NasdaqBaltijas biržas organizē un pasniedz Baltic Market Awards balvas kopš 2006. gada, taču šī ir pirmā reize, kad tiek pasniegtas balvas uzņēmumiem, kuru emitētās obligācijas tiek kotētas Baltijas biržās. Pirmais uzņēmums, kas saņem šo balvu, ir AS “Latvenergo”, realizējot uzticamas, caurskatāmas un labākās prakses investoru attiecības. Bez tam Latvenergo koncerns ir komerciāli veiksmīgs uzņēmums, kas konkurē ar labiem rezultātiem brīvajā tirgū visās trijās Baltijas valstīs.

Baltijas biržās kotēto uzņēmumu investoru attiecības kopumā tiek vērtētas pēc 160 kritērijiem, to skaitā pēc gada pārskatu un starpperiodu pārskatu kvalitātes, uzņēmuma paziņojumiem biržai, uzņēmuma mājas lapas un neatkarīgu ekspertu vērtējuma. Vērtēšanas komitejas locekļu vidū ir akadēmiķi, investori, finanšu analītiķi, plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, kā arī Nasdaq Baltijas biržu pārstāvji.

Baltic Market Awardsprojekta mērķis ir izcelt Baltijā un nacionālā mērogā labākos sasniegumus investoru attiecībās emitentu vidū, uzlabot vispārējo investoru attiecību standartu kotētajos uzņēmumos, kā arī sniegt tiem individuālu novērtējumu un NasdaqBaltijas biržu konsultācijas. Vērtēšanas komiteja, kuras priekšsēdētājs ir profesors, korporatīvās pārvaldības eksperts, Geoffrey Mazullo, izvērtē katra emitenta atbilstību iepriekš noteiktiem kritērijiem.

AS “Latvenergo” obligāciju emisiju uzsāka 2012. gada nogalē. Kopš tā laika uzņēmumā ir mērķtiecīgi veiktas ievērojamas pārmaiņas ar mērķi nodrošināt caurskatāmību un labu korporatīvo pārvaldību. Kopš 2013. gada AS “Latvenergo” publicē ik ceturkšņa finanšu pārskatus, sagatavo korporatīvās pārvaldības ziņojumus atbilstoši AS „Nasdaq Riga” korporatīvās pārvaldības principiem, kā arī jau divus gadus organizē virtuālās konferences, tādējādi sniedzot iespēju jebkuram interesentam uzdod jautājumus tiešsaistē. 

Ivita Bidere

AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv

© AS "Latvenergo" mājas lapas satura kopēšana un pārpublicēšana ir aizliegta.