Klientu portāls elektrum.lv

Komentārs par elektroenerģijas cenu 23.nedēļā

12.06.2017.

Pagājušajā nedēļā ierobežojumi starpsavienojumu darbībā izraisīja elektroenerģijas cenu kāpumu visās Baltijas valstīs – vidējā nedēļas cena palielinājās par 28% līdz 43,32 EUR/MWh. Latvijā un Lietuvā cenas pieauga līdz 48,33 EUR/MWh, Igaunijā līdz 33,31 EUR/MWh. Visbūtiskāk cenu kāpumu ietekmēja elektroenerģijas pārvades starpsavienojumu darbība – visu nedēļu atslēgumā bija NordBalt starpsavienojums, un daļēji ierobežojumi fiksēti starpsavienojumos ar Baltkrieviju un Kaļiņingradas apgabalu, kā arī Estlink un LitPol starpsavienojumos. Arī Baltijas reģiona iekšienē elektroenerģijas pārvade bija ierobežota – daļēji ierobežojumi fiksēti gan Latvijas un Lietuvas, gan Latvijas un Igaunijas pārrobežu starpsavienojumos.  

Elektroenerģijas patēriņa un izstrādes izmaiņu dinamika Baltijas valstīs ir atšķirīga, tomēr kopumā nav vērojamas būtiskas izmaiņas pret iepriekšējās nedēļas rādītājiem. Baltijas valstīs kopumā patērētas 447 GWh elektroenerģijas, savukārt izstrādātais elektroenerģijas apjoms samazinājies līdz 332 GWh, tādējādi vērā ņemams izmaiņas pret iepriekšējo nedēļu nav novērojamas.

Patērētās elektroenerģijas apjoma pieaugums fiksēts Lietuvā – līdz 184 GWh, Latvijā tas saglabājies iepriekšējās nedēļas līmenī jeb 125 GWh, bet Igaunijā bijis neliels kritums līdz 138 GWh. Izstrādātās elektroenerģijas apjoms savukārt visstraujāk pieaudzis Latvijā, kur 16% kāpums – līdz 91 GWh, un liela loma šajā ziņā bijusi tieši Rīgas TEC efektīvajai darbībai, saražojot 3 reizes vairāk elektroenerģijas nekā nedēļu iepriekš. Lietuvā 5% kāpums – līdz 58 GWh, bet Igaunijā 8% kritums – līdz 183 GWh.   

Igaunija uzrādījusi pozitīvu patēriņa un izstrādes bilanci, saražojot par 32% vairāk elektroenerģijas, nekā iekšzemē patērēts. Latvijā savukārt saražoti 72% no vietējā elektroenerģijas patēriņa, bet Lietuvā 32%. Baltijas valstīs kopumā saražoti 74 % attiecībā pret reģionā patērētās elektroenerģijas apjomu.

Ivita Bidere

AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv

© AS "Latvenergo" mājas lapas satura kopēšana un pārpublicēšana ir aizliegta.