Klientu portāls elektrum.lv

Gaisma laika ritējumā – Muzeju nakts pasākumi Latvenergo koncernā

16.05.2017.

Jau vienpadsmito gadu Latvenergo koncerna Enerģētikas muzejs Ķegumā aktīvi iesaistīsies Muzeju nakts pasākumos. 20. maijā plkst. 20.00 – 1.00 vienkopus aicinām draugus, interesentus, kā arī Latvenergo koncerna darbiniekus, klientus un sadarbības partnerus, lai interesantās un izglītojošās aktivitātēs pavadītu „Muzeju nakti” ar tematisko nosaukumu Gaisma gadsimtu griežos”. Savukārt Elektrum Energoefektivitātes centrs Jūrmalā kā vienmēr sniegs praktiskas atziņas ikdienas dzīves komfortam.

Šī gadastarptautiskās akcijas Muzeju nakts”moto Latvijā ir Laika rats”. Tradicionāli šajā akcijā piedalās AS “Latvenergo” Enerģētikas muzejs Ķegumā un Elektrum Energoefektivitātes  centrs Jūrmalā.

Ikgadējais notikums Enerģētikas muzejā Ķegumā ir ieguvis atzinību un tiek vērtēts kā īsti ģimenisks pasākums Daugavas krastā, pulcējot lielu interesentu skaitu. „Muzeju nakts” pasākums sniedz iespēju informēt apmeklētājus par enerģētikas nozares vēsturi un attīstību Latvijā, popularizēt muzeju, veicināt pozitīvu Latvenergo koncerna tēlu un muzeja atpazīstamību. Šī gada tematiskais nosaukums ir “Gaisma gadsimtu griežos"- kā laika ritējumā no pašiem pirmsākumiem ir vijies un mainījies gaismas ceļš uz cilvēku mājokļiem.

20. maijā sākot no plkst. 20.00 „Muzeju nakts” ietvaros Enerģētikas muzejā Ķegumā apmeklētāji varēs izzināt enerģētikas nozares un Latvenergo koncerna vēsturi. Visa vakara gaitā apmeklētājiem būs iespēja piedalīties dažādās radošās darbnīcās un aktivitātēs, iepazīties ar AS „Sadales tīkls” elektromontieru ikdienas darbu, piedalīties izglītojošās elektrodrošības nodarbībās kā arī iesaistīties FIZMIXLVeksperimentos un baudīt lielisku mākslinieku priekšnesumus. Izziņai būs iespējams apskatīt gan pastāvīgo muzeja ekspozīciju, gan izstādes „Elektrība dara visu” un „Ķeguma spēkstacijas būvniecība caur Eduarda Krauca fotoobjektīvu”, kā arī noskatoties izglītojošās filmas „Kā tapa Latvenergo hidroelektrostacijas” un 2016. gada jauno filmu par elektrodrošību „Lai dzīvo bērni”.

Ērtai satiksmei 20. maijā un naktī no 20. uz 21. maiju netiks slēgts tilts pār Ķeguma HES.

Savukārt Elektrum Energoefektivitātes centrs Muzeju naktī piedalās 5. reizi un, kā vienmēr, līdz ar praktiskiem un vienkāršiem padomiem, kā savu ikdienas komfortu padarīt vēl labāku, iepazīstinās ar dažādiem jaunumiem un izglītojošām aktivitātēm. Jau no plkst. 19.00 apmeklētājiem būs iespēja saņemt Energoefektivitātes centra speciālistu un sadarbības partneru konsultācijas, praktiskus padomus elektroenerģijas efektīvākai izmantošanai, piedalīties radošās darbnīcās, īstenot virkni interesantu FIZMIXLV eksperimentu un  izmēģināt dažādu veidu elektrotransportu.

Apliecinot AS „Latvenergo” atbildību un rūpes par vides aizsardzību, ikviens ir aicināts Energoefektivitātes centrā nodot pārstrādei nolietotās elektroierīces, baterijas un izdegušās spuldzes.

Muzeju nakts dalībnieki Jūrmalā – Jūrmalas pilsētas muzejs, Aspazijas māja, Jūrmalas brīvdabas muzejs, Mākslinieku nams un Elektrum Energoefektivitātes centrs – ir vienojušies kopīgā akcijā. Apmeklējot visus piecus objektus, Muzeju nakts apmeklētāji saņem pārsteiguma balvas.

Starptautiskā akcija „Muzeju nakts” vieno miljoniem cilvēku gandrīz visās Eiropas valstīs, kā arī Latvijas pilsētās un novados. Tā ir kļuvusi par vienu no gada vērienīgākajiem un visplašāk apmeklētajiem kultūras pasākumiem. 

Ivita Bidere

AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv

© AS "Latvenergo" mājas lapas satura kopēšana un pārpublicēšana ir aizliegta.