Klientu portāls elektrum.lv

Komentārs par elektroenerģijas cenu 19.nedēļā

15.05.2017.

Pagājušajā nedēļā tika novēroti maijam salīdzinoši auksti meteoroloģiskie apstākļi, kas vecināja elektroenerģijas patēriņu un cenu pieaugumu Baltijas reģionā: vidējā elektroenerģijas cena pieauga par nepilniem 13% – līdz 33,01 EUR/MWh. Latvijā un Lietuvā elektroenerģijas cena pieauga par 13% – līdz 33,20 EUR/MWh, bet Igaunijā cenu kāpums 11% apmērā līdz 32,63 EUR/MWh. Papildus laikapstākļu maiņām cenu izmaiņas veicināja arī cenu kāpumi Ziemeļvalstīs, pārvades kapacitātes ierobežojumi elektroenerģijas pārvadei no Zviedrijas (atslēgums uz 15 stundām), kā arī joprojām esošie ierobežojumi pārvades kapacitātes pieejamībai starpsavienojumos ar  Baltkrieviju, Poliju un Kaļiņingradu visas nedēļas garumā. Cenu kāpumus pīķa stundās spēja ierobežot efektīvā Rīgas TEC darbība, palielinot saražotās elektroenerģijas apjomu pret iepriekšējo nedēļu.   

Visā Baltijā pieaudzis patērētās elektroenerģijas apjoms, kopumā tas bijis 469 GWh, kas ir par 4% vairāk nekā nedēļu iepriekš. Šāds procentuālais pieaugums elektroenerģijas patēriņa ziņā novērots arī atsevišķi Igaunijā un Lietuvā, Igaunijā patērētajam elektroenerģijas apjomam sasniedzot 151 GWh, bet Lietuvā 186 GWh. Latvijā patēriņa kāpums fiksēts 6% apmērā līdz nepilnām 132 GWh.  

Kopējais saražotās elektroenerģijas apjoms Baltijā sasniedza 462 GWh, kas ir par 7% vairāk nekā nedēļu iepriekš. Igaunijā elektroenerģijas izstrādes apjoms palielinājies līdz 253 GWh, Lietuvā līdz 47 GWh, savukārt Latvijā novērots samazinājums un izstrādātais elektroenerģijas apjoms bija 161 GWh. Tomēr Latvija joprojām uzrāda pozitīvu patēriņa un izstrādes bilanci, saražojot par 22% vairāk elektroenerģijas, nekā valstī patērēts. Arī Igaunija saražojusi par 68% vairāk elektroenerģijas, nekā valstī patērēts, bet Lietuvā saražoti vien 25% no kopējā valstī patērētā apjoma. Baltijā kopumā saražoti 98% no kopējā patērētā elektroenerģijas apjoma.

Ivita Bidere

AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv

© AS "Latvenergo" mājas lapas satura kopēšana un pārpublicēšana ir aizliegta.