Klientu portāls elektrum.lv

Kā maksāt mazāk par elektroenerģiju

07.04.2017.

Ierasts, ka atbildē uz šo jautājumu tiek sniegti praktiski un noderīgi energoefektivitātes padomi, ar kuru palīdzību patēriņu jebkurā mājsaimniecībā iespējams samazināt vismaz par 10%. Taču tā nav vienīgā iespēja, jo klients var izvēlēties sev izdevīgāko produktu un norēķinu metodi.

Pareiza elektroenerģijas produkta izvēle ir pirmais, kas var palīdzēt samazināt maksājumu par elektroenerģiju. Pagaidām Elektrum ir vienīgie, kuriem ir tik plašs produktu piedāvājums, kuru katrs klients var piemērot savam individuālajam patēriņam un paradumiem. Klienti Latvijā dod priekšroku fiksētas cenas produktiem, kas garantē stabilu un paredzamu maksu par kilovatstundu. Pietiekami plašs ir arī biržas produkta lietotāju loks, taču tas nozīmē, ka ir jābūt gataviem mainīt arī savu ieradumus un drošiem, ka varēs nosegt pēkšņas cenu svārstības rēķinā.

Brīvajā elektroenerģijas tirgū spēkā ir princips – jo vairāk patērē, jo mazāk jāmaksā par vienu kilovatstundu. Elektrum produktu piedāvājums ir veidots tā, lai ne tikai katrai patēriņa grupai būtu izdevīgākā cena, bet arī klients atrastu saviem paradumiem piemērotāko, piemēram, izvēloties starp fiksētas vai biržas cenas produktiem. Savam patēriņam un paradumiem piemērotāko produktu  ir iespējams izvēlēties elektrum.lv.  Produktu kalkulatorā ierakstot savu patēriņu, būs redzams, ar kuru produktu elektroenerģijas komponentes rēķins būs mazāks. To var izdarīt šeit - https://www.elektrum.lv/lv/majai/produkti/

Savukārt, ja māc šaubas, vai izvēlēties kādu no Elektrum fiksētas cenas produktiem vai biržas cenas piedāvājumu Elektrum Dinamiskais, noderēs savu ikdienas paradumu izvērtējums (https://www.elektrum.lv/lv/majai/klientiem/kada-elektribas-cena-jums-ir-piemerotaka-fikseta-vai-birzas/). Fiksētās cenas produkts ir labākā izvēle, ja ir svarīga stabilitāte un patīk paredzami rēķini, ir parastais elektrības skaitītājs, nav iespēju būtiski mainīt savu elektrības lietošanas laiku un daudzumu (piemēram, elektrības patēriņu pārcelt uz noteiktām stundām). Savukārt Elektrum Dinamiskais būs piemērots tiem, kuri ir gatavi uzņemties risku par svārstīgo cenu un neprognozējamu rēķinu, var pielāgoties un izmantot elektrību tad, kad tā ir lētāka, (piemēram, naktīs un brīvdienās), ir gatavi ikdienā sekot līdzi cenu izmaiņām biržā. 

Ivita Bidere

AS “Latvenergo”
Preses sekretāre
Tālr.: 67728809; 29279158
ivita.bidere@latvenergo.lv

© AS "Latvenergo" mājas lapas satura kopēšana un pārpublicēšana ir aizliegta.